НТА > НОВИНИ > Новини світу > Потворний процес. В ISW та британській розвідці оцінили мобілізацію в Росії

Потворний процес. В ISW та британській розвідці оцінили мобілізацію в Росії

215

Мобілізовані росіяни можуть опинитися на передовій уже після мінімальної підготовки, адже організація процесу на слабкому рівні.

Практично однаково оцінили рівень мобілізації, оголошеної Росією, в американському Інституті вивчення війни та у британській розвідці.

Як зазначили в свіжому огляді розвідки, в Росії вже роздали десятки тисяч повісток і перші групи мобілізованих уже прибувають на бази.  І, на відміну від багатьох армій західного зразка, російські  новобранці проходять першу підготовку у своїх визначених підрозділах, а не тих чи інших навчальних центрах.

“Зазвичай один з батальйонів у кожній російській бригаді залишався в гарнізоні, коли два інші задіяні, і міг надавати інструкторів для підготовки рекрутів чи поповнення. Проте РФ вже кинула багато таких третіх батальйонів в Україну”, – зазначає розвідка.

Також наголошують, що багато з мобілізованих роками не тримали зброю в руках. Окрім того, є нестача інструкторів, поспіх в організації процесу. Через це можна припускати, що багато з набраних солдатів кинуть на лінію фронту з мінімальною необхідною підготовкою, що може призвести до великих втрат.

Погоджуюся із такими висновками і в ISW, чиї аналітики назвали рівень мобілізації в Росії “потворним процесом”. Кажуть, Володимир Путін не доклав жодних зусиль, щоб підготувати населення своєї країни до війни та до мобілізації.

Путін уперто місяцями називав вторгнення в Україну “спеціальною військовою операцією”, а не війною, і не створював в Росії інформаційних умов для підготовки населення до мобілізації.

“Зараз не 1812-ий, 1914-ий або 1941-ий роки. Фактори, які сприяли мобілізації населення в попередніх російських війнах, просто відсутні в цій агресивній війні, хоч би як Путін представляв її своєму народу”, – наголошують в Інституті.

Аналітики зазначають, що Збройні сили Росії не створювали умов для ефективної широкомасштабної мобілізації принаймні з 2008 року і не створювали резервні сили, необхідні для миттєвої мобілізації. Швидких рішень цих проблем немає.

Процес мобілізації буде потворним, якість резервістів низькою, а їхня мотивація воювати, ймовірно, ще гіршою. Проблеми настільки глибокі та фундаментальні, що Путін не зможе розв’язати їх найближчими місяцями, а можливо, і роками.

Водночас відзначається, що система досить налагоджена, щоб військові комісари та інші російські чиновники могли знаходити людей і відправляти їх у навчальні частини, а потім на війну. Утім, переконані в Інститут, ця мобілізація не вплине на перебіг війни у 2022 році і, імовірно, не матиме драматичного впливу на здатність Росії підтримувати нинішній рівень мобілізаційних зусиль у 2023 році.

Тим часом, як повідомили у Генштабі ЗСУ, Росія вже закрила Ростовську область на в’їзд та виїзд. Особам, що перебувають не за місцем прописки, через родичів, наказано протягом трьох діб з’явитись. Особовому складу, що прибуває до збірних пунктів у Бєлгородській області, оголошують список, що необхідно придбати за власні кошти, зокрема, це теплий одяг.

Також мобілізаційні заходи Росія проводить на тимчасово окупованих територіях України. З 24 вересня у Севастополі, на базі автомобільного батальйону чорноморського флоту, розпочали підготовку відмобілізованих. У місті Сватове Луганської області вручають повістки про мобілізацію особам, що досягли вісімнадцятирічного віку. Окремих громадян, водіїв вантажівок, одразу відправляють до військових частин.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі