НТА > НОВИНИ > Війна > Поверніться туди, з чого все почалося і тоді будемо говорити про питання Донбасу – Зеленський

Поверніться туди, з чого все почалося і тоді будемо говорити про питання Донбасу – Зеленський

601

Президент України Володимир Зеленський вважає, що змусити Росію покинути Крим і Донбас неможливо, тому для початку варто повернутися на позиції, які були до повномасштабного вторгнення.

Про це йдеться в інтерв’ю Зеленського російським ЗМІ.

“Максимально зменшити кількість жертв, скоротити терміни цієї війни. Вивести війська Російської Федерації на компромісні території – а це все, що було до 24 лютого, до нападу. Нехай повернуться туди”, – заявив Зеленський у відповідь на запитання про те, як він уявляє військову перемогу.

Зеленський зазначив, що змусити Росію повністю звільнити територію неможливо, оскільки це “призведе до третьої світової війни”. Тому він вважає, що варто знайти компроміс.

“Поверніться туди, з чого все почалося, і там спробуємо вирішити питання Донбасу, складне питання Донбасу”, – сказав він.

За словами Зеленського, представники країн, які можуть дати Україні гарантії безпеки у разі нейтрального статусу, нічого підписувати не будуть, якщо на території України стоять російські війська.

“Ніякий гарантер… Джонсон, Байден, Дуда, Ердоган? Хто сяде про щось говорити, якщо стоять війська? Хто щось підпише? Нічого не буде, це неможливо. Тому не слід чекати змін у законі. Тому, коли російська сторона сказала: “Давайте спочатку змінимо закон, а потім виведемо танки”, ми дивимося на них, як на… людей, які не глибоко розуміють політичні процеси з точки зору закону”, – заявив президент.

Він підкреслив, що референдум неможливий, коли є присутність військ. Ніхто ніколи не зможе зарахувати результати цього референдуму, якщо на території країни перебувають війська чи збройні незаконні формування, або законні формування іншої держави без юридичного фундаменту.

Зеленський також вважає, що його особистої домовленості з президентом РФ Володимиром Путіним буде достатньо, щоб почати процес виведення російських військ з України.

“От ми зустрілися, ми з ним (Путіним – ред.) домовилися, цього достатньо — нашого з ним договору з підписами, печатками, хоч кров’ю. Цього достатньо, щоб розпочати процес виведення військ. Війська мають бути виведені, гаранти все підпишуть, і все це все буде працювати далі. Далі ратифікація у парламентах, референдум кілька місяців, а потім зміни до Конституції”, – додав він.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський уперше після початку повномасштабної війни з Російською Федерацією дав інтерв’ю російським журналістам.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі