НТА > НОВИНИ > Війна > Повний блекаут через кілька тижнів. Австрійський полковник про недооцінку Росії

Повний блекаут через кілька тижнів. Австрійський полковник про недооцінку Росії

345

Без посилення української ППО через кілька тижнів в нашій державі може настати повний блекаут, адже Росія має ще достатньо потенціалу для нанесення ударів по “центральній нервовій системі України”.

Таке попередження зробив полковник Збройних сил Австрії Маркус Рейснер  у прямому ефірі ZDFheute.

Рейснер заявив, що після дев’яти місяців війни Захід має усвідомити, «що росіяни все ще мають потенціал, який ми досі недооцінювали». Як приклад він навів нещодавнє використання крилатих ракет, балістичних ракет та іранських безпілотників .

“Ми місяцями говорили собі, що російські ВПС майже ніколи не виконують місій» або що ймовірність ураження російських ракет дуже мала. Але тепер реальність нас наздогнала”, – каже Рейснер.

На його погляд, завдання України – це захист важливих територій відповідними протиповітряними засобами. Проте для цього є кілька перепон: російська авіація ще на початку війни знищила третину української системи ППО. Тоді Україна використовувала протиповітряну оборону для прикриття їхніх наступів.

У ZDF нагадують, що коли в жовтні росіяни почали атакувати критичну інфраструктуру, Рейснер сказав, що в України залишилося небагато систем для захисту. На той час Захід уже поставив перші системи ППО, але “розмір країни та велика кількість об’єктів, які потрібно було б захистити, роблять практично неможливим щось з цим зробити”.

За словами військового експерта Рейснера, Москва може здійснити нові атаки будь-коли, поки в України закінчуються боєприпаси. Наголосив, що Росія роками готувалася до війни, а Європа може допомогти лише обмежено.

“У той час як Росія готувалася до цієї війни місяцями, а може й роками, Європа 20 років роззброювала свої збройні сили, спустошуючи всі табори, а тепер вони намагаються забезпечити фронт тим малим, що є. Фронт протяжністю 1100 кілометрів”, – зазначив він.

За його словами, Європа намагається «пом’якшити страждання і труднощі невеликими поставками».

“Якщо тут не буде створена потужна протиповітряна оборона, через кілька тижнів в Україні буде повна темрява, тому що жодна критична інфраструктура більше не працює”, – резюмував полковник Маркус Рейснер

Для того, щоб змінити ситуацію, потрібно було б масово нарощувати потужності озброєнь, вважає Рейснер. У свою чергу, промисловість озброєнь потребуватиме державних гарантій для забезпечення своїх інвестицій. Утім часу для цього не багато.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі