НТА > НОВИНИ > Економіка > Пожвавлення експорту-імпорту свинини. Чи подорожчає м’ясо в Україні

Пожвавлення експорту-імпорту свинини. Чи подорожчає м’ясо в Україні

366

За даними Державної митної служби України, за 8 місяців цього року у порівняння з 2020-им в країні зросли експортні та  імпортні постачання продукції свинарства. Подекуди це призвело до збільшення її ціни на прилавках магазинів чи на ринках. Натомість експерти кажуть: головний фактор, який може вплинути зараз на вартість м’яса, – інший.

В аналітичному відділі асоціації «Свинарі України» у відповідь на запит NTA підтвердили, що за підсумками січня-серпня справді відбулося пожвавлення зовнішньої торгівлі свининою: імпортували на 30% більше, ніж торік, до 21,2 тисячі тонн, а експорт зріс на 57%, склавши 2,9 тисячі тонн.

«Враховуючи питому вагу імпорту в ємності внутрішнього ринку та наразі не надто великі обсяги експорту свинини з України, не вважаємо, що це стане відчутним для споживачів», – наголосили експерти галузі свинарства.

Що буде з цінами на м’ясо

За їхньою інформацією, частка імпортної продукції наразі становить менше 1 / 10 вітчизняного промислового виробництва та до 5% загального обсягу внутрішнього ринку. При цьому завезена свинина, субпродукти та жир переважно прямують на м’ясокомбінати, які таким чином оптимізують витрати на сировину для ковбас та інших м’ясних виробів.

«Окрім того, бачимо, що цього року вплив імпортної активності на ціноутворення на внутрішньому ринку промислової свинини є дуже опосередкованим – зв’язок істотно слабший, ніж раніше. Тож ціни на свинину зараз і надалі коливатимуться залежно від ситуації на внутрішньому ринку, зокрема, від змін попиту та пропозиції на цей вид м’яса», – пояснили аналітики асоціації «Свинарі України».

Якої якості м’ясо привозять в Україну

Так само вони відповіли на запитання, чи існує хоча би мінімальний ризик імпорту неякісної продукції?

«Вантажі, які містять м’ясо та продукцію з нього, проходять багатоетапну перевірку на шляху від постачальника до покупця. Тож поширення інформації про контрабанду свинини, з якою часто пов’язують саме низьку якість і ціну продукції, часто безпідставні або істотно перебільшені, тож нерідко слугують чинником для тиску на внутрішню ціну закупівлі свиней забійних кондицій», – зазначили експерти.

Обсяги імпорту продукції свинарства у січні-серпні 2021-го та їх зміна до аналогічного періоду минулого року, за даними bi.customs.gov.ua, мають такий вигляд.

Нагадаємо, що впродовж останніх тижнів відчувається тенденція подорожчання картоплі. Експерти пояснили NTA, з чим це пов’язано.

У першому півріччі 2021-го року в Україні значно зросли ціни на продукти харчування. Найбільше подорожчали соняшникова олія та цукор – за останній рік на 80% та 70% відповідно.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі