НТА > НОВИНИ > Львівські новини > «Працевлаштовуємо колишніх соратників?»: у Першому Львівському ТМО відкрили психіатричне відділення за участі Олега Березюка

«Працевлаштовуємо колишніх соратників?»: у Першому Львівському ТМО відкрили психіатричне відділення за участі Олега Березюка

332

Нещодавно у першому територіальному медичному об’єднанні міста Львова відкрили психіатричне відділення. Його очолив Юрій Олександрович Євченко. Втім, з особистих джерел «Вголосу» стало відомо, що одним з ймовірних кандидатів на цю посаду був колишній очільник фракції “Самопоміч” Олег Березюк.

Про те, що у Львові вже кілька місяців функціонує психіатричне відділення стало відомо вчора, 7-го лютого, на сторінці Першого ТМО у Facebook.

Нарешті люди, які мають психічні розлади, можуть отримати допомогу найкращих спеціалістів у комфортних умовах багатопрофільної лікарні, а не виключно психіатричної клініки, як це було раніше, і куди потрапити – величезний страх“, – йдеться в публікації.

«З пацієнтами у психіатричному відділенні працюють найкращі спеціалісти, адже воно відкрите у співпраці з кафедрою психіатрії і психотерапії ФПДО Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького. Участь у його створенні брали особисто засновник Української психотерапевтичної школи та Президент Української спілки психотерапевтів професор Олександр Фільц і асистент кафедри психіатрії і психотерапії ФПДО Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького Олег Березюк», – зазначили на сторінці Першого ТМО.

Як повідомили «Вголосу» в пресслужбі Першого ТМО, очолив це відділення, яке функціонує вже кілька місяців, Євченко Юрій Олександрович.

Ми спробували відшукати інформацію про відділення на сайті Клінічної лікарні швидкої допомоги, адже Перше ТМО Львова, з огляду на його нещодавню появу, наразі ще не має окремого веб-майданчика. Проте там інформація про психіатричне відділення відсутня. Втім, з огляду на те, що з’явилось воно нещодавно, а перші його палати відкрили сьогодні, це можна зрозуміти.

Зауважимо, що очільник психіатричного відділення першої ТМО вочевидь людина вкрай непублічна, позаяк інформації про Юрія Євченко є вкрай мало. Єдине джерело, де згадується Юрій Євченко, це публікація на старій версії сайту Української спілки психотерапевтів, датована 2017-м роком. Там Юрій Євченко згаданий, як один зі спеціалістів на тренінгу, який організувала Спілка. Водночас в реєстрі психотерапевтів на тому ж таки сайті Євченко Юрій Олександрович не зазначений.

За даними системи YouControl, ФОП Євчнеко Юрій Александрович був зареєстрований у Львові, а основною сферою дільності його була спеціалізована медична практика. Станом на сьогодні діяльність ФОПа припинена.

Також не має інформації про лікаря з прізвищем “Євченко” у системі HELSI.

Зауважимо, що Українська Спілка Психотерапевтів –  це Всеукраїнська громадська організація, заявленою метою діяльності якої є сприяння розвитку сучасної психіатрії в Україні. Зареєстрована вона у Львові, й очолює її вже згаданий професор Олександр Фільц. Її членом є також Олег Березюк, колишній заступник міського голови Львова  очільник фракції “Самопоміч” за часів її перебування у Верховній Раді, який безпосередньо брав участь у його створенні.

За попередньою інформацією з власних джерел редакції стало відомо, що одним з ймовірних кандидатів на посаду завідувача психіатричного відділення першого ТМО розглядали також й Березюка. Серед можливих аргументів проти такого рішення називають занадто високу медійну впізнаваність Олега Березюка, який за часів активної політичної діяльності мав імідж “сірого кардинала” команди міського голови Львова. Поява невідомого керівника може свідчити про різку зміну планів.

 

Хто такий Олег Березюк?

Олег Березюк — політик та психіатр, колишній депутат Верховної Ради України від партії «Самопоміч». 26 листопада 2014 року був обраний головою парламентської партії.

Психіатр Олег Березюк, знаний у народі на прізвисько «Шаман» та є давнім соратником Андрія Садового. Це його вважають правою рукою мера Львова, а дехто навіть говорить, що саме він управляє королівським містом. Про це також свідчить те, що Садовий довірив йому очолювати парламентську фракцію «Самопоміч». Цей політичний персонаж є одним з найзагадковіших у львівському середовищі. Адже розпочинав свою кар’єру ще у далекому 1996 році автором та ведучим дискусійно-психологічної програми «Давайте поговоримо» на «Люкс FM». Відомо, що «Люкс FM» входить до медіахолдингу «Люкс», власницею якого є дружина Катерина Кіт-Садова. Пропрацював він тут аж до 2006 року, поки Андрій Садовий не став мером Львова. Після цього у радіоведучого програми розпочалась велика політична кар’єра.

З вересня 2006 по листопад 2014 працював у Львівській міськраді, у 2007–2012 рр. очолював департамент «Адміністрація міського голови», а з вересня 2012 вже обіймав посаду директора департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради та в.о. заступника міського голови Львова з гуманітарних питань. У 2014 році став депутатом Верховної Ради України та очолив партію Львівського мера у Парламенті.

Втім після поразки Самопомочі на останніх виборах до Верховної Ради, Олег Березюк відійшов в тінь.

Весною 2020 року про «Шамана» знову згадали, але вже не у столиці, а у Львові. Саме тоді, у львівського мера з’явилась ідея створити так звану «Медичну раду». Втім, тодішній депутат ЛМР від ВО «Свобода», а сьогодні секретар міської ради Маркіян Лопачак заявив, що у Львові хочуть створити «Медичну раду» для того, аби «Самопоміч» координувала закупівлю усіх медичних препаратів. За його словами, очолити цю раду мав саме Олег Березюк.

«Це не ухвала, це – цирк. Я не знаю, хто є її автором, але закликаю колег його не підтримувати», – сказав тоді Лопачак.

Однак створити тоді так звану «Медичну раду» у Львові не судилось. Депутатський корпус не підтримав дану ухвалу. За створення цього органу на сесії Львівської міської ради 28 квітня 2020 року проголосувало лише 11 депутатів.

Психіатричне відділення в розпал пандемії?

Перший етап медичної реформи на державному рівні відбувся підписанням декларацій з сімейними лікарями та зміною підходів до фінансування медичних закладів. Відповідно медичні заклади стали некомерційними підприємствами та отримують кошти виключно за кількість пролікованих випадків. Втім, обсяг фінансування на пролікований випадок з часом буде зменшуватись. Тому, для того, щоб запобігти закриттю лікарень та розвивати медицину, у Львові провели медичну реформу. Відтак, відбулась зміна управління й утворення трьох комунальних територіальних медичних об’єднань (ТМО), які вже працюють у певних напрямках.

Мета цієї реформи – покращення якості надання медичних послуг у місті. Адже питання медицини протягом останніх двох років неабияк гостро стоїть перед всім світом. Відтак, у частини львів’ян виникає питання доцільності інвестицій у психіатричне відділення, з огляду хоча б на поточний спалах омікрону. То ж мав чи не мав близький соратник Андрія Садового вплив на ухвалення подібного рішення, сказати неможливо, через відсутність точних фактів. Та факт того, що в розпал пандемії в найбільшій лікарні Львова виникає психіатричне відділення, очільник якого пов’язаний з Олегом Березюком щонайменше опосередковано  – це факт. Як і відсутність даних про завідувача в системі HELSI.

Безумовно, чинний очільник Першого ТМО Львова Олег Самчук – позитивний приклад того, як вдалося довкола лікарні об’єднати депутатів різних фракцій та благодійників і залучити понад 2 мільярди гривень на потреби лікарні. Власне, рішення про медичну реформу у Львові та утворення першого територіального медичного об’єднання було ухвалене як консенсус між всіма фракціями Львівської міської ради.

Відтак, залишається сподіватися, що поява у Першому ТМО Львова близького соратника Андрія Садового не пов’язана з фактором його особи. І що найважливіше – не призведе до раптових змін у головній лікарні Львова, розвиток якої об’єднав всі основні політичні сили Львова.

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі