НТА > НОВИНИ > Економіка > Але не для всіх. Кабмін зменшив ціну на електроенергію для населення до 1,44 грн/кВт

Але не для всіх. Кабмін зменшив ціну на електроенергію для населення до 1,44 грн/кВт

151

Кабінет міністрів ухвалив рішення знизити тариф на електроенергію для населення до 1,44 грн/кВт за умови споживання до 250 кВт-год на місяць. Новий тариф запрацює з 1-го жовтня.

Для тих українських сімей, які споживають понад 250 кВт, тариф залишиться без змін. Актуальний тариф на електроенергію складає 1,68 грн/кВт. При цьому середнє місячне споживання електроенергії в Україні становить 168 кВт.

Також очільник українського уряду Денис Шмигаль звернувся до вітчизняних тепловиків із пропозицією про зниження ціни на опалення і гарячої води. Про це прем’єр-міністр розповів на своїй сторінці в Facebook. За його словами, комунальним підприємствам, які забезпечують населення теплом і гарячою водою, варто скористатися вигідним тарифом від державної компанії «Нафтогаз» для закупівлі газу за ціною 7,42 грн / кубометр.

Це, як зазначив головний урядовець країни, дозволить місцевій владі збалансовано вирішити питання з тарифами на тепло і гарячу воду.

Нагадаємо, газопостачальна компанія «Нафтогаз України» з 9-го серпня запроваджує для клієнтів новий тарифний план «Комфортний сезон». Головними перевагами нової пропозиції є можливість сплачувати за газ рівними частинами щомісяця і відповідно спланувати свої витрати протягом опалювального сезону.

За даними Державної служби статистики, на кінець першого півріччя комунальні тарифи в Україні зросли в ціні на 36,4% порівняно з червнем 2020-го року. А ціни на газ сягнули історичного максимуму – порівняно з червнем 2020-го року подорожчав майже втричі.

У червні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), передала повноваження з регулювання діяльності підприємств теплопостачання місцевим органам влади.

У другій половині липня керівник Національної комісії з енергетики Валерій Тарасюк розповів, що немає інших варіантів, крім поступового вирівнювання тарифів на електроенергію для споживачів та промисловості – зараз у Кабміні готують рішення щодо механізму таких дій.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі