НТА > НОВИНИ > Новини світу > Президент Болгарії виступив проти прискореного вступу України до НАТО

Президент Болгарії виступив проти прискореного вступу України до НАТО

Болгарський президент вважає, що вступ України у НАТО має розглядатись після врегулювання конфлікту з Росією

273

Президент Болгарії Румен Радєв не підтримав звернення лідерів країн-членів Північноатлантичного альянсу щодо пришвидшеного вступу до нього України, зазначивши, що це має статися лише після врегулювання конфлікту між Україною та Росією.

Про це повідомив BNR із посиланням на відповідь пресслужби Радєва.

«Румен Радєв не підписався під повним текстом декларації, яку ухвалили деякі країни Східної Європи щодо членства України в НАТО. Президент підтримує інші позиції, які містяться у документі», – сказано в повідомленні.

Зокрема, у представництві президента зазначили, що Болгарія є підписантом декларації саміту НАТО в Бухаресті 2008-го року про майбутнє приєднання України до НАТО, але цю декларацію «ухвалили за абсолютно інших умов безпеки».

«Військові дії на території України зараз вимагають, щоби її членство в Альянсі обговорював повний склад Північноатлантичної ради, та це не призводило до ризику прямого залучення у війну країн НАТО», – зазначило видання.

Відтак у пресслужбі Румена Радєва наголосили, що вступ України у НАТО має розглядатись після врегулювання конфлікту з Росією.

«Рішення про вступ України до НАТО має ухвалюватися лише після вироблення чітких параметрів мирного врегулювання конфлікту між Росією та Україною, які мають ухвалити та реалізувати обидві держави», – заявив болгарський президент.

Нагадаємо, що 10 країн уже підтримали заявку України на вступ до НАТО.

У неділю, 2-го жовтня, президенти дев’яти країн Північноатлантичного Альянсу з Центральної та Східної Європи опублікували спільну заяву, в якій засудили анексію Росією українських територій і закликали НАТО суттєво збільшити військову допомогу Україні.

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг відповів на заявку України щодо членства в НАТО. Цієї теми він торкнувся під час свого термінового не анонсованого раніше звернення у п’ятницю, 30-го вересня.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі