НТА > НОВИНИ > Суспільство > Президент Зеленський вперше став лідером антирейтингу соцопитування

Президент Зеленський вперше став лідером антирейтингу соцопитування

1120

Уперше після президентських виборів 2019-го року Володимир Зеленський очолив антирейтинг українських політиків. Щоразу більший відсоток громадян України вважає, що нинішня влада нічим суттєво не відрізняється від попередньої.

Такими є дані дослідження соціологічної служби Центру Разумкова. За свіжими соцопитуваннями, якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, то найбільше голосів у першому турі отримав би Володимир Зеленський (18,7% усіх опитаних). Мають намір проголосувати за Петра Порошенка 12,7%, за Юрія Бойка – 6,2%).

При цьому в трійці кандидатів на посаду президента України, за яких не голосуватимуть за жодних обставин, респонденти називали Володимира Зеленського (31,9%), Петра Порошенка (31,6%), Віктора Медведчука (24,7%). Для чинного керівника держави таке «лідерство» відбувається вперше.

За оцінками соціологів, якби відбувався другий тур виборів президента, і до нього потрапили Зеленський і Порошенко, то 26,7% серед усіх опитаних відповіли, що проголосували би за Зеленського, а 21,3% – за Порошенка.

Відносна більшість опитаних (40,1%) вважає, що нинішня влада нічим суттєво не відрізняється від попередньої. Трохи рідше (36,2%) респонденти відповідають, що нинішня влада гірша, ніж попередня. Кожен п’ятий з опитаних (20,1%) вважає, що нинішня влада краща, ніж попередня.

Офшорні наслідки

Близько третини респондентів (36,8%) не чули про міжнародне розслідування «Пандора Пейперс» (Pandora Papers), яке розкрило таємниці офшорних рахунків багатьох політиків з різних країн світу. Щось чули про це дослідження, але не знають деталей, 43,0% опитаних, а 18,1% відповіли, що добре поінформовані про нього.

«Переважна більшість респондентів (80,1%) вважають, що неприпустимо, щоб найвищі посадові особи держави і провідні політики країни володіли офшорними рахунками за кордоном. 9,1% опитаних не бачать нічого поганого у такій практиці», – свідчать результати соцопитування.

Водночас, більше половини опитаних (55,3%) вірять інформації розслідування Пандора Пейперс (Pandora Papers) про те, що Володимир Зеленський та його бізнес-партнери володіють офшорними рахунками за кордоном. Не вірять цій інформації 16,5% опитаних.

«Вагнергейт»

Близько половини опитаних (47,5%) нічого не знають про зрив спецоперації українських спецслужб із затримання бойовиків із російської приватної армії Вагнера – «Вагнергейт». Щось чули про це, але не знають деталей, 36,3% респондентів, а 14,1% відповіли, що досить добре поінформовані про цю ситуацію.

Дослідження провела соціологічна служба Центру Разумкова з 23-го по 27-ме жовтня методом телефонного опитування. Залучили 1 200 респондентів віком від 18-ти років у всіх регіонах України за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,9%.

Нагадаємо, тиждень тому «Центр Разумкова» оприлюднив результати інших соцопитувань: якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради, то найбільшу підтримку виборців отримала б партія «Слуга народу». Втім, із серпня підтримка партії зменшилася з 17% до 14%.

Раніше стало відомо, що якби вибори до парламенту відбувалися найближчим часом, то 8 партій мали би шанси потрапити до Верховної Ради. При цьому «Європейська солідарність» наздогнала би «Слугу народу».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі