НТА > НОВИНИ > Новини світу > Президентом Естонії став директор музею

Президентом Естонії став директор музею

117

У вівторок, 31-го серпня, депутати найвищого представницького і законодавчого органу Естонії – Рійгікогу – 72-ма голосами вибрали нового президентом республіки. Ним став Алар Каріс, директор Естонського національного музею.

Про це повідомив портал err.ee. Президента Естонії обирають у парламенті таємним голосування, у кожного депутата Рійгікогу є один голос. Для обрання необхідно отримати не менше 68-ми зі 101-го можливих голосів.

За кандидатуру Алара Каріса віддали 72 голоси. Вісім бюлетенів не заповнили, жоден не визнали недійсним.

63-річний Алар Каріс – за освітою біолог (молекулярна генетика). Раніше він займав посаду державного контролера, ректора Університету природних наук і Тартуського університету. У жовтні 2017-го року він став директором Естонського національного музею.

Алар від початку був єдиним кандидатом на посаду президента, його висунули коаліційні політичні сили – Партія реформ і Центристська партія.

У першому раунді голосування (з трьох можливих), що відбувся 30-го серпня, йому не вистачило п’ять голосів до 2/3 від загальної кількості. Коаліційні політсили разом мають лише 59 голосів.

Каріс ніколи не входив до жодної політичної партії, що назвали його перевагою. Новий президент має вступити на посаду у жовтні 2021-го року.

До останнього часу президентом Естонії була Керсті Кальюлайд, яка може стати першою жінкою-генсеком НАТО. Минулого тижня вона заявляла, що Україні необхідно «ще 20 років роботи» для готовності до членства в ЄС.

Нагадаємо, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг покине посаду у вересні 2022-го року. Зараз у штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу розпочали обговорення кандидатури на посаду генсека НАТО. Серед них і Керсті Кальюланд.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі