НТА > НОВИНИ > Новини світу > Про що говорили Путін і Байден: Гонгадзе назвала ключові моменти

Про що говорили Путін і Байден: Гонгадзе назвала ключові моменти

Байден наголосив на критичних наслідках для Росії, а Путін не вирішуватиме, коли Україні вступати в НАТО

549

Головна редакторка Української служби «Голосу Америки» Мирослава Гонгадзе розповіла про ключові моменти розмови президентів США Джо Байдена та Російської Федерації Володимира Путіна.

Путін не вирішуватиме чи вступатиме Україна до НАТО

Першочергово Мирослава Гонгадзе повідомила, що Білий дім не прийняв жодних «червоних ліній» від Путіна, а рішення про вступ України до НАТО прийматимуть члени країни-союзники, а не одноосібно Путін.

«Сьогодні ведуться розмови про реформу українського війська та посилення оборонної здатності України до стандартів НАТО. Саме для цього США готове надавати нову фінансову та мілітарну допомогу. Наприклад, в листопаді США передало Україні нову амуніцію, а також зняло обмеження щодо використання американських переносних протитанкових ракетних комплексів «Джавелін» на території України», – пояснила Мирослава Гонгадзе під час прямого етеру «Говорить Великий Львів» на телеканалі NTA.

Спікерка також розповіла, що Сполучені Штати ухвалили бюджет на допомогу розвитку безпеки, яка передбачає 300 млн доларів для українського війська. На посилення НАТО в Європі, США виділило 4 млрд доларів, а країнам Прибалтики 150 млн.

Байден наголосив на критичних наслідках для Росії

«Байден заявив, що дав чітко зрозуміти Путіну наскільки вагомими будуть наслідки, якщо президент Росії вирішить вдертися в Україну. Водночас США вважає, що такого рішення Путін ще не прийняв», – додала Мирослава Гонгадзе.

Гонгадзе повідомила, що серед таких  «наслідків» для Росії США розглядають можливість відключення Російської Федерації від міжнародної міжбанківської платіжної системи SWIFT, а також це матиме свої результати для найближчого оточення Путіна.

«Спекулюють, що американському президентові не варто було говорити з Путіним.  Однак через зростання соціальної напруги Байден та Адміністрація вирішили провести цю розмову для зменшення ескалації в суспільстві», – стверджує Мирослава Гонагдзе.

Які вимоги до української сторони

«Байден має наміри скоординувати свої дії з президентом Зеленським, щоб не залишити Україну поза переговорним процесом. Вирішувати питання України без України ніхто не буде», – зауважила журналістка.

Гонгадзе наголошує на тому, що вимоги та очікування до української сторони також дуже чіткі, окреслені в переговорах ще в серпні цього року. Головна редакторка апелює до того, що серед всього існувала й домовленість про призначення антикорупційного прокурора, однак Україна досі цього не виконала.

«Є речі, які просто не виконує Адміністрація президента України. Як можуть Сполучені Штати захищати та допомагати Україні, якщо вона не виконує свої зобов’язання», – запитує Мирослава Гонгадзе.

 

 

 

 

Оцініть новину
Клас!
3
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі