НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Проблеми з пам’яттю та труднощі з плануванням. Вчені зі США розповіли про можливі наслідки після COVID-19

Проблеми з пам’яттю та труднощі з плануванням. Вчені зі США розповіли про можливі наслідки після COVID-19

105

 

Вчені з’ясували, що COVID-19 викликає когнітивні розлади. Зокрема, йдеться про проблеми з пам’яттю, багатозадачністю, швидкістю обробки інформації і фокусуванням.

Про це зазначено в дослідженні вчених Медичної школи Ікана (США), інформує NBC News.

У дослідженні сказано, що пацієнти пройшли тестування в період від квітня 2020 року до травня 2021 року.

Дослідники, які обстежили 740 пацієнтів в системі охорони здоров’я Mount Sinai в Нью-Йорку, виявили, що люди, у яких раніше був COVID-19, мають проблеми із багатозадачністю. За результатами, близько в 24% пацієнтів приблизно через сім або вісім місяців після зараження спостерігалися ознаки когнітивних порушень.

“Кожен четвертий після COVID-19 має проблеми з пам’яттю, а саме, зі збереженням нових спогадів та зосередженням уваги. У багатьох також помічена низька швидкість обробки інформації і зниження виконавчих функцій, зокрема, труднощі з ініціативою, плануванням, організацією і винесенням чітких суджень”, – розповіла автор дослідження Жаклін Беккер.

Вказані проблеми були виявлені не тільки серед літніх, а й серед молодих людей, які перенесли коронавірус. Їх також зафіксували і у тих, хто переніс інфекцію в легкій формі.

Професорка психіатрії та директорка клініки Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі доктор Хелен Лаврецький каже, що деякі пацієнти не можуть доглядати за собою після виписки з лікарні.

“Вони не можуть функціонувати, не можуть думати, їхня пам’ять порушена, вони збиваються з толку. Коли вони їдуть кудись, то кажуть, що не знають, як вони туди потрапили”, – повідомила Лаврецький.

Нагадаємо, що в Україні змінилися перші симптоми коронавірусу.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі