НТА > НОВИНИ > Профспілка просить відтермінувати рішення про відсторонення невакцинованих освітян

Профспілка просить відтермінувати рішення про відсторонення невакцинованих освітян

126

Центральний комітет Профспілки працівників освіти і науки України звернувся до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України з приводу необхідності врегулювання проблеми, пов’язаної з відстороненням від роботи працівників закладів освіти через відмову вакцинуватися від коронавірусу.

Про це йдеться на сайті комітету.

Наказом Міністерства охорони здоров’я України № 2153 затверджено Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням, з включенням до нього всіх працівників усіх закладів освіти та наукових установ. Згідно з пунктом 4 наказу він набуває чинності через один місяць з дня його офіційного опублікування.

Складна ситуація утворилася з відстороненням від роботи працівників закладів освіти, обов’язковість профілактичних щеплень яких визначена переліком, які відмовляються або ухиляються від проведення таких обов’язкових профілактичних щеплень проти СОVID-19. Хоча кількість освітян, які приймають рішення вакцинуватися, щоденно збільшується”, – йдеться у повідомленні.

На думку представників Профспілки, відсторонення від роботи з 8 листопада може викликати непередбачені ситуації, які призведуть до порушення вимог щодо створення необхідних умов для перебігу освітнього процесу, неможливості обслуговування котелень, харчоблоків, охорони будівель, унеможливлення заміни відсутніх педагогів.

У Профіспілці зазначають, що згідно до норм статті 32 КЗпП України про повідомлення працівників щодо зміни умов праці не пізніше ніж за два місяці. У зв’язку з цим, Профспілка просить Уряд перенести впровадження цієї норми з 8 листопада на 8 грудня.

Нагадаємо, протягом останньої доби в Україні зафіксували більше 17 тисяч випадків зараження коронавірусом. Кількість смертей перевищила 72 тисячі.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі