НТА > НОВИНИ > Новини світу > Прокурори МКС збирають докази воєнних злочинів Росії в Україні

Прокурори МКС збирають докази воєнних злочинів Росії в Україні

274

Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) отримав звернення 39 держав і розпочинає розслідування воєннихзлочинів Росії в Україні.

Про це повідомив прокурор Карім Хан на сайті МКС.

«Я повідомив Президію МКС про своє рішення негайно розпочати активне розслідування ситуації. Наша робота зі збору доказів уже розпочалася», – розповів він.

Відомо, що до Офісу звернулися: Албанія, Австралія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Канада, Колумбія, Коста-Ріка, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Італія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Нова Зеландія, Норвегія, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Велика Британія.

«Ці звернення дозволяють охопити розслідуванням період із 21 листопада 2013 року, та розслідувати як минулі, так і нинішні воєнні злочини, злочини проти людяності чи геноцид, скоєні в будь-якій частині України», – пояснив Хан.

Прокурор також нагадав, що бачить вагомі підстави вважати, що на території нашої країни нині скоюються воєнні злочини.

«У зв’язку з проведенням активного розслідування повторюю свій заклик до всіх учасників бойових дій в Україні, суворо дотримуватись норм міжнародного гуманітарного права. У ситуації з Україною в жодної людини немає права вчиняти злочини, що підпадають під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду», – наголосив він.

Україна привітала початок розслідування та подякувала всім країнам, які звернулися до МКС, повідомляє ДБР.

«Дякуємо 38 країнам і Литві за подання щодо ситуації в Україні до Офісу Прокурора МКС для розслідування воєнних злочинів Росії, злочинів проти людяності та геноциду, що сталися на території нашої держави», – йдеться у повідомленні.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі