НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Прооперували 16 дітей. Львівські лікарі попрацювали із провідним пластичним хірургом Туреччини

Прооперували 16 дітей. Львівські лікарі попрацювали із провідним пластичним хірургом Туреччини

Також проконсультували понад 40 пацієнтів зі складними вадами обличчя та тіла

302

Відомий пластичний хірург із Туреччини Хакан Агір із львівськими лікарями Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру минулого тижня проконсультував понад 40 пацієнтів та прооперував 16 дітей із складними вадами обличчя та тіла.  Це пластичні операції у пацієнтів із судинними аномаліями, пухлинами у важкодоступних ділянках, у дітей із вадами розвитку лицевого скелету, розщілинами губи та піднебіння.

Провідний спеціаліст із світовим ім’ям уже не вперше співпрацює з командою львівських хірургів. Співпраця почалася у лютому 2021 року.

«Це мій третій приїзд в Україну. Я дуже люблю Львів, цю кініку і колег. Це двосторонній обмін: я показую свої методики, які застосовую в практиці, а з іншого боку дивлюся, як люди тут працюють. Я також  навчаюся,  тому що у Львові досвідчені лікарі», – говорить  професор, керівник Центру пластичної, реконструктивної та естетичної хірургії клініки Аджібадем у Туреччині Хакан Агір,

Співпраця відбувається у допомозі при судинних мальформаціях, тобто вроджених вадах судинної системи, при  пухлинах м’яких тканин, при вроджених вад обличчя.

«Бувають випадки, з якими доволі важко впоратися, коли потрібна підтримка експерта світового рівня. Це доступ до світових методик. Мусимо «підглядати», хто як робить, щоб впроваджувати і в себе. Часом це може бути дуже делікатний маленький штрих, але він може бути дуже важливим», – оцінює важливість такого обміну досвідом завідувач кафедри дитячої хірургії Львівського медуніверситету ім. Данила Галицького Андрій Кузик.

Історії прооперованих пацієнтів

Ольга Бєлкова, мама 4-річного Віктора, приїхали до львівської лікарні із Миколаєва, щоб видалити  вроджений невус – велику родимку, доброякісне утворення – на коліні. Коли хлопчик тільки народився, пляма була чорною. З часом трохи посвітлішала, а зараз з’явився шанс узагалі її позбутися.

Ольга розповідає, що довго шукали методи видалення плями, допоки не познайомилися з львівськими хірургами «чорнобильської» лікарні. Минулого разу хлопчику вже забрали частину гігантської родимки

Зараз під час реконструктивної операції медики застосували різні хірургічні підходи, зокрема, видалили новоутворення і замістили дефект шкірним  «клаптем» хлопчика.

У 3-річної Софійки ще два роки тому виявили судинну аномалію на язиці, розповідає мама дівчинки, Наталія Лосин. Лише улітку цього року нарешті вдалося встановити точний діагноз судинна мальформація.

«Лікарі приберуть її. Це трохи небезпечно, але виходу немає. І дуже добре, що ми дочекалися такого хорошого лікаря», – розповідає Наталія Лосин.

Пацієнтам потрібна спеціалізована допомога великої команди

Щотижня на лікування та консультацію з вродженими вадами і проблемами до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру звертаються 2-3 пацієнти, яким потрібна допомога фахівців та пластичних хірургів.

Вроджені вади судин шкіри (гемангіоми, судинні мальформації, судинні невуси) є однією з найпоширеніших проблем у дітей. Причини появи у більшості випадків не вивчені, каже хірург Андрій Кузик.

«Для великої кількості судинних аномалій є якась проблема на генетичному рівні (не плутати зі спадковістю). Інші моменти можуть бути ще дотепер не вивчені. Тому не можна стояти на місці. Ми розвиваємося, для того, щоб розуміти, і навіть попереджувати такі складні випадки», – коментує лікар.

«У сучасному світі ми можемо робити експертні оцінки таких випадків. А також маємо ці проблеми усувати і оперувати вже в ранньому, а не, як було часто колись, у дорослому віці. Зараз маємо доступне обладнання,  сучасні можливості знечулення. Тому надзвичайно важливо створювати центри надання такої спеціалізованої вузькопрофільної допомоги і збирати такі випадки навіть з цілої України», – переконанийХакан Агір.

Щоб батьки не бідкалися по лікарнях у пошуках спеціаліста, кажуть експерти, важливо, щоб більше було інформації про центр, де вміють допомагати діткам з різними вродженими вадами обличчя та тіла.

Андрій Кузик, завідувач кафедри дитячої хірургії Львівського медуніверситету розповідає про важливість такої співпраці

«З однією дитиною зі складною судинною аномалією працює багато спеціалістів: хірурги, зокрема, й пластичні, анестезіологи, радіологи, стоматологи, ортодонти тощо. Тому важливим є створення таких центрів спеціалізованої допомоги, де буде концентрація думки, досвіду і знань», – додає Андрій Кузик.

Жанна Ліщенко, «Формула здоров’я» (щосуботи на NTA)

Оцініть новину
Клас!
4
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі