НТА > НОВИНИ > Новини світу > Прорив у Рамштайні. Як США та союзники «зрушать небо і землю» для підтримки України

Прорив у Рамштайні. Як США та союзники «зрушать небо і землю» для підтримки України

Масштабна зустріч антипутінської коаліції на авіабазі «Рамштайн» у Німеччині дуже знервувала Кремль

1054

Учора, 26-го квітня, авіабаза Військово-повітряних сил США «Рамштайн» у Німеччині стала місцем зустрічі міжнародної консультативної групи з питань підтримки України. В ній взяли участь міністри оборони понад 40 країн, зокрема, і з України – Олексій Резніков. Масштабні перемовини керівників оборонних відомств ініціював керівник Пентагону Ллойд Остін.

Хоча про конкретні підписані документи за підсумками цієї зустрічі її учасники «скромно промовчали», все ж у символізмі та неабиякому впливі «рамштайнського саміту» на подальший хід російсько-української війни мало хто сумнівається. Зокрема, радник Офісу президента України Михайло Подоляк сьогодні його охарактеризував так:

«Однією з дивних вимог Росії на початку війни була «повна демілітаризація» України. Що ж, після вчорашньої епохальної зустрічі 40 міністрів оборони країн світу маю дуже погані новини для Росії. Обсяг, швидкість, спрощена логістика, розширена номенклатура зброї – суттєво посилюється».

Спротив України надихає

США організували все так, що сам факт настільки масштабного заходу мав ще й вагомий декларативний і демонстративний характер. З’їхалися партнери зі всього світу, зустріч відбувалася відразу після напівтаємного візиту до Києва державного секретаря Ентоні Блінкена та міністра оборони Ллойда Остіна. Під час обговорення нинішньої ситуації на полях боїв, постачання зброї та майбутньої підтримки України після війни учасники зустрічі виявляли одностайність і єдність.

«Ваш спротив надихає весь вільний світ. Росія веде війну через амбіції однієї людини. Україна захищає демократію, суверенітет і своїх громадян», – наголосив Остін.

Він заявив, що всі нації доброї волі об’єдналися для підтримки України у війні проти російської імперської агресії. І зустріч у Рамштайні показує, що 40 країн світу приєднались до підтримки України.

«Наша допомога іде просто на лінію фронту боротьби за свободу, де українські бійці захищають її. Україно, ми всі вас підтримуємо. Тому і зібрались тут – маємо зміцнити арсенал української демократії», – оцінив він завдання зустрічі політично-військовою метафорою.

Активними учасниками зустрічі була і делегація України на чолі з міністром оборони Олексієм Резніковим. Він наголосив, що для перемоги та звільнення українських територій від російських окупантів нашій країні потрібне сучасне важке озброєння, і подякував партнерам за військову допомогу.

Центр у Штутгарті: підтримка системи безпеки

Про те, що учасники «рамштайнського саміту» не просто посиділи, поговорили та висловили певні декларативні заяви, свідчить і те, що вже сьогодні, наступного дня після масштабного зібрання, Міністерство оборони США створило центр управління для координації постачання військової допомоги Україні та його оптимізації у німецькому Штутгарті, в зоні відповідальності Європейського командування США.

За інформацією CNN, центром керує американський військовий генерал із двома зірками. Він тісно співпрацює з міжнародним координаційним центром донорів, або IDCC, яким керує генерал із Великої Британії.

«Центр створили для підтримки зусиль цієї системи безпеки», – розповів журналістам високопоставлений чиновник на правах анонімності.

За його словами, до центру управління, крім персоналу США, входять працівники з 15-ти інших країн. Він регулюватиме роботу мережі з більш ніж 40 країн-партнерів і союзників, які якраз зустрічалися на авіабазі «Рамштайн». Основна мета – надання допомоги Україні.

Нова група союзників збиратиметься регулярно одного разу на місяць, заявив раніше міністр оборони США Ллойд Остін. Він також зазначив, що США «зрушать небо і землю» для підтримки України.

Цивілізований світ – без Росії

«Зустріч на авіабазі «Рамштайн» у Німеччині дуже знервувала Кремль, – вважає український дипломат, колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін. – 40 країн і НАТО зустрілися не тільки для координації військової допомоги – це класно, але вже давно відбувається. Ми побачили в Рамштайні антипутінську та проукраїнську коаліцію, яка зустрілася на американській військовій базі».

За його словами, це означає, що Захід піде у військовій допомозі настільки далеко, наскільки це буде потрібно для перемоги України.

«І ще один прорив – Німеччина постачатиме важку зброю. Розпочне зі самохідних артилерійських установок «Гепард», але цим не обмежиться. Захід показав Путіну зуби і далі буде кусати, а не «погрожувати пальцем». Що далі, то більше», – зазначив Павло Клімкін.

«Це вододіл між тим, що було дотепер, і після, тому що всі ці країни чітко заявили і собі, і всьому світу, що нинішня Росія не може бути членом цивілізованого світового співтовариства», – висловив експертну думку ще один колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко в інтерв’ю «Радіо НВ».

Він додав, що коли йдеться про глобальну систему світової безпеки, то треба так само уявляти, що в ній не може бути місця Росії.

«Бо якщо знову візьмуть гору розмови про те, що ми будемо будувати з Росією спільний простір демократії від Ванкувера до Владивостока, то таку нову систему безпеки так само поховають, як і попередню», – застеріг український дипломат.

На думку Огризка, Росію стримуватимуть або доведуть до стану повної економічної неспроможності, коли вона не зможе виробляти зброю, щоби шантажувати нею сусідів і весь світ.

«Або ще варіант, на мою думку, найоптимальніший – коли вона припинить своє теперішнє існування, бо її глобальні розміри штовхають оцей дикий народ на те, щоби бути обов’язково «вєлікім», щоправда, з краденими унітазами, але з ядерними боєголовками. Якщо це «вєлічіє» від території зникне і якщо на території нинішньої Росії виникнуть півтора-два десятка невеликих держав, то шовінізму не буде в принципі – для нього не залишиться матеріальної основи», – наголосив Володимир Огризко.

«Не зупинимося на позиціях 24-го лютого…»

Воєнний експерт Юрій Бутусов зауважив за підсумками зустрічі в Рамштайні, що вже сам факт її проведення змінив світ на нашу користь, і в один фронт з Україною стали найбільші країни світу, найпотужніші держави.

На конференції міністрів оборони країн НАТО ухвалили стратегічні рішення, які гарантують знищення російської армії в Україні та повну перемогу у війні. Це, за його словами, означає фактично необмежене постачання Україні надсучасних видів озброєння, яких немає у російської армії.

Йдеться про постачання сучасних систем протиповітряної та протиракетної оборони, ракетних систем дальньої дії, високоточної артилерії, боєприпасів, ударних дронів і засобів корегування. Все це країни НАТО дають Україні. Все це розпочне надходити на озброєння та виходити на фронт найближчими місяцями.

«І коли Україна отримає новітню зброю та необхідну кількість снарядів, кожен місяць для Росії стане страшнішим від 10-ти років Афганістану та Чечні. Щоби така впевненість та підтримка з’явилася в НАТО на 63-ій день вторгнення, віддали та віддають життя тисячі та тисячі українців, і кожне поле на Сході та Півдні, де зараз б’ються українці з російською армадою, полите кров’ю патріотів. Але вже за тижні наші воїни побачать майбутню допомогу на позиціях», – зазначив Юрій Бутусов.

Він висловив упевненість, що російську армію в Україні знищать, а ми не зупинимося на позиціях 24-го лютого – Україна звільнить Донбас та Крим повністю.

«Рамштайн» – найбільший об’єкт США в Європі

Символізм «Рамштайна» полягає ще й у тому, що й дотепер через цю військову базу проходила майже вся американська допомога Києву. Перед початком війни мова йшла про легку оборонну зброю. Як відомо, більшість західних експертів не вірили, що Україна протримається довго на тлі навали так званої «другої армії світу», тому країни Заходу прагматично вирішили «зайвий раз» не дратувати Кремль.

Зараз, через два місяці після повномасштабного вторгнення, у вмінні та спроможності українців відважно захищати свою землю вже не сумнівається ніхто.

Тому визріла ініціатива, щоби надати Україні для захисту потужнішу зброю. І її підтримали якраз на вчорашній зустрічі. Щоправда в умовах, коли Росія обстрілює транспортну інфраструктуру України, це стає складніше. Однак США та партнери знаходитимуть такі можливості – в цьому можна не сумніватися.

Рамштайн-Мізенбах – містечко в Німеччині, розташоване в землі Рейнланд-Пфальц. Воно входить до складу Кайзерслаутерна. Площа – 43,03 квадратних кілометрів, населення – майже 8 тисяч осіб, згідно з останнім переписом.

Відоме воно найбільшою повітряною базою Збройних сил США у Європі. Тут розташоване командування американських повітряних сил у Європі та союзне повітряне командування «Рамштайн» НАТО.

Це один із найбільших військових об’єктів НАТО у Європі, де перебуває приблизно 35 тисяч військових і 6 тисяч цивільних. До речі, це найбільший об’єкт із персоналом США за межами Америки. Варто зазначити, що в розташованому поруч Кайзерслаутерні живе орієнтовно 50 тисяч американців, що пов’язані з базою.

Віталій Павлишин

Оцініть новину
Клас!
4
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі