НТА > НОВИНИ > Новини світу > Проти тортур. Україна вперше представила кандидатку у важливий комітет ООН

Проти тортур. Україна вперше представила кандидатку у важливий комітет ООН

112

Це відбулося вперше в історії. Україна представила свого кандидата на посаду члена комітету Організації об’єднаних націй проти тортур – це правозахисниця Олександра Матвійчук.

Про це повідомила заступниця міністра закордонних справ Еміне Джепарова на своїй сторінці у Facebook.

«Разом із Євгенією Філіпенко, постійною представницею України при ООН в Женеві, представили для дипломатичного корпусу нашу прекрасну Олександру Матвійчук, кандидатку від України на посаду члена Комітету ООН проти тортур. Це наше перше в історії кандидування», – зазначила Джепарова.

Вона додала, що це дуже важливий крок для України, оскільки українські громадяни досі піддаються тортурам на окупованих Росією територіях.

На 5 посад в цьому комітеті, зараз претендують експерти з 11-ти країн.

«Робимо все можливе для успішної кампанії!», – підсумувала Еміне Джепарова.

Олександра Матвійчук є авторкою та співавторкою низки доповідей. Серед них:

– «Ціна свободи» / «The Price of Freedom» – доповідь про злочини проти мирних протестувальників під час подій на Майдані;

– «28 заручників Кремля» / «28 Kremlin Hostages» – про українських політв’язнів у Росії та тимчасово окупованому Криму;

– «Півострів страху: хроніка окупації та порушення прав людини в Криму» / «The Peninsula of Fear: the Chronicle of the Occupation and Human Rights Violations in Crimea»;

– «Ті, що пережили пекло» / «Those Who Survived Hell» – документальне свідчення затримання людей у місцях позбавлення волі на територіях окупованого Донбасу.

Матвійчук – лауреатка премії «Захисник демократії» від місій ОБСЄ, парламентської асамблеї ОБСЄ, голова правління Центру громадянських свобод, а також була координаторкою ініціативи Євромайдан SOS. 2018-го року ініціювала кампанію #SaveOlegSentsov.

Нагадаємо, що до кінця 2021-го року Україна внесе на розгляд Генеральної асамблеї ООН оновлені резолюції щодо Криму. І розраховує на підтримку Ізраїлю в цьому питанні.

Наприкінці вересня Україна висловила в ООН стурбованість у зв’язку з нарощуванням Росією ядерного потенціалу в окупованому Криму. З такою заявою виступив заступник постійного представника при ООН Юрій Вітренко на засіданні Генасамблеї.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі