НТА > НОВИНИ > Новини світу > Природні катастрофи: за 50 років загинули два мільйони людей

Природні катастрофи: за 50 років загинули два мільйони людей

397

Внаслідок погодних катаклізмів, пов’язаних зі зміною клімату, за останні 50 років загинули два мільйони людей, а загальні збитки становлять $3,64 трильйона. При цьому понад 91% з двох мільйонів смертей сталися у країнах, що розвиваються.

Про це інформує Reuters із посиланням на Всесвітню метеорологічну організацію при ООН.

Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) заявляє, що її «Атлас» є найповнішим оглядом смертності та економічних втрат від погодних, водних та кліматичних екстремальних явищ. Він розглядає близько 11 тисяч стихійних лих, що сталися в період із 1979 по 2019 роки. Серед яких і великі катастрофи, такі, як посуха в Ефіопії 1983 року, яка стала найбільш смертельною подією, яка забрала життя 300 000 осіб, та ураган «Катріна» 2005 року, що став найбільш дороговартісним з втратами у розмірі 163,61 мільярда доларів.

Також відповідно до даних ВМО, з 1970-х років до останнього десятиліття кількість стихійних лих збільшилася майже в п’ять разів, що є додатковою ознакою того, що екстремальні погодні явища частішають через глобальне потепління.

Зазначимо, що на початку серпня міжурядова група експертів з питань змін клімату опублікувала безпрецедентний звіт, попередивши про неможливість зупинки глобального потепління без негайного скорочення викидів. «Зафіксована в Паризькій угоді ціль зупинити глобальне потепління на рівні 1,5°C (понад температуру доіндустріального періоду 1850-1900 рр.) малореальна, і за найгіршого сценарію до кінця сторіччя потепління становитиме 4,4°C», – йдеться в повідомленні.

При цьому ВМО пояснює зростання частоти цих явищ як зміною клімату, так і покращенням звітності про стихійні лиха.

Економічні збитки від цих явищ також зросли зі 175,4 мільярда доларів у 1970-х роках до 1,38 трильйона доларів у 2010-х, коли такі шторми, як «Харві», «Марія» та «Ірма» вирували Сполученими Штатами.

Незважаючи на те, що небезпеки стали дорожчими й частішими, щорічна кількість загиблих знизилася з більш як 50 000 у 1970-х роках до приблизно 18 000 у 2010-х, що свідчить про те, що вдосконалення систем раннього попередження про небезпеки окупається.

Нагадаємо, що 29 серпня 2021 року в США ураган «Іда» змінив напрямок течії річки Міссісіпі.

Мешканці США діляться моторошними кадрами урагану «Іда», який став найсильнішим за 170 років.

У липні 2021 року тривалі зливи та спричинена ними повінь завдала важкого удару по багатьох країнах Європи.

В Бельгії в багатьох районах у зоні підтоплення опинилися сотні будівель, від удару стихії в Бельгії підтверджена загибель, принаймні, шести людей.

Також масштабна повінь наробила чимало лиха в Німеччині, кількість жертв зросла до 45 осіб, близько 70 мешканців вважаються зниклими безвісти. Сотні автомобілів опинилися під водою, пошкоджено інфраструктурні об’єкти.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі