НТА > НОВИНИ > Новини науки > Природні процеси у світі нагадують передльодовиковий період, – кліматологи

Природні процеси у світі нагадують передльодовиковий період, – кліматологи

248

Уже мінімум століття глобальна система взаємопов’язаних глибинних потоків, які переносять воду практично у всьому Світовому океані, розпочала втрачати стабільність і близький до колапсу. Кліматологи підозрюють, що в минулому цей кругообіг працював інакше.

Про це повідомив науковий журнал Nature Climate Change з посиланням на кліматолога Нікласа Бурса. За версією дослідників, саме через це приблизно 2,6 мільйона років тому міг розпочатися льодовиковий період.

У той час, вважають вчені, так званий «конвеєр течій» був сильно ослаблений або взагалі перестав працювати, в результаті чого полюси замерзли, і льодовики стали наступати на помірні широти.

Недавні спостереження океанологів і кліматичні моделі підтверджують таке сповільнення. Однак поки що вчені не можуть сказати, коли саме розпочався цей процес і з якою швидкістю він йде.

Деякі дослідники вважають, що ці зміни відбулися відносно недавно в результаті потепління вод Атлантики і прискорення танення льодовиків Арктики і Гренландії.

Вчені допускають, що «конвеєр течій» сповільнюється як мінімум з 1880-го року, і при цьому він став значно більш нестабільним.

«Я не очікував, що тих надлишків прісної води, які потрапили в Атлантику за минуле століття, вистачить для того, щоб настільки змінити характер руху Атлантичної меридіональної колової течії. Ми повинні терміново переглянути всі моделі з урахуванням зібраних нами відомостей для розуміння того, наскільки критичною є ситуація», – сказав кліматолог.

Нагадаємо, що фахівці аргентинської дослідницької станції «Есперанса» в Антарктиді на початку липня заявили, що зафіксували новий температурний рекорд ще 6-го лютого – 18,3 градуса за Цельсієм.

До того ж, за останні 100 років середня температура повітря в Україні піднялася на 1,2 градуса. Це трохи більше, ніж у середньому у світі, там підвищення – 1,1 градуса. Нові звірі, рослини, явища та хвороби – все це принесуть зміни клімату в Україну. І це не питання століть. Новий світ може настати за 50-100 років. Він вимагатиме нових підходів і швидких змін.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі