НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Приватна чи державна медицина. Де лікуються львів’яни

Приватна чи державна медицина. Де лікуються львів’яни

204

Згідно з результатами опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг”, за останні півроку 53% українців не зверталися по допомогу в державні заклади охорони здоров’я, а 47% опитаних віддавали перевагу саме державним закладам.

Команда “Прямої мови Львова” запитала львів’ян: яким медзакладам надають перевагу вони?

 

“Я надаю перевагу приватним медзакладам. Там більшу суму платиш, витрачає кошти на них, але вони для тебе роблять краще. А у державних лікарі роблять  усе “тяп-ляп”,  і грубе ставлення до тебе”,розповідає львів’янка Анастасія. 

“Я багато років живу у США. Там надаю перевагу тільки приватним медзакладам. Приватні  повинні бути, але державні для малозабезпечених верств населення теж мусять бути, бо ж не кожен може усе оплатити. Повинні бути обидва варіанти! Хоч рівень у приватних медичних закладах, думаю, на багато кращий, але коштує дорожче. А для малозабезпечених держава не може все оплатити в Україні”, – говорить українець Артур. 

“Обираю приватні медзаклади, бо там черги менші і ставлення краще. А працівникам державних медзакладів, вважаю, що треба платити більшу зарплату”, каже львів’янка Світлана

“Я звертаюся і до тих, і до інших медзакладів. Намагаюся взагалі не звертатися, просто бережу здоров’я. Думаю, що 60% державних медзакладів – це суцільне зубожіння. Вони потребують більшого фінансування, більшого фінансування, як сказала Світлана, зарплати лікарів. Як правило, там напівзруйновані стіни, нічого не пофарбовано, купа людей в одній палаті. Не мені це розповідати. Думаю, уся країна, хто хоч раз хворів – це бачив. Краще заплатити більше, але отримати якісні послуги”, додає чоловік львів’янки Світлани Олег. 

“Державним медзакладам надаю перевагу, бо як не як ми живемо в Україні. Звичайно, вони там не мають таких умов, як у приватних клініках, але державне то є державне.  Там безкоштовно! Звісно, хочеться, щоб було краще, як в інших країнах. Звертаюся і до приватних здавати аналізи, бо у державних це зробити надто проблемно”, розповідає львів’янка Софія.

“Якщо є угода із сімейним лікарем, то насправді досить вигідно, я вам скажу, проходити різних досліджень саме за скеруванням.  Але, якщо ви хочете знати точний діагноз, то все ж ви маєте йти туди, де краще, новіше обладнання – у приватні клініки, приватні діагностичні центри. Потрібно користуватися і ти, і тим, якщо є така можливість. Якщо є можливість, наприклад, зекономити на якихось дослідженнях”, – вважає львів’янка Наталя.

“Стоматології все ж таки надаю перевагу приватній. Все решта мене абсолютно влаштовує у державних медзакладах.

Я бачу певний прогрес. Мені подобається цей перехід на сімейних лікарів, подобається можливість записатися на перед на прийом. це економить час, я не повинен сидіти у чергах. Все подобається, сподіваюся, що у такому ж напрямку все рухатиметься далі”, – висловив побажання львів’янин Сергій. 

Дарина Татарчук

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі