НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Пункти вакцинації у церквах. Де запрацювали і де планують відкрити

Пункти вакцинації у церквах. Де запрацювали і де планують відкрити

Пункти щеплення вже працюють у семи містах України

407

Чимало церков в Україні уже погодилися відкрити у своїх храмах пункти вакцинації проти COVID-19. У частині областей такі центри уже навіть запрацювали, проте невдовзі їх побільшає.

Про те, в яких містах такі пункти уже запрацювали, і де планують відкрити, читайте у матеріалі.

Раніше міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко уже повідомляв, що МОЗ веде переговори з Всеукраїнською радою церков і релігійних організацій. Так, ініціативу відкрити додаткові пункти щеплення підтримали:

 • Українська греко-католицька церква;
 • Православна церква України (ПЦУ);
 • Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП);
 • Церква адвентистів сьомого дня.

 Наразі пункти щеплення вже працюють у:

 •  Києві
 •  Одесі
 • Запоріжжі
 • Тернополі
 • Ужгороді
 • Чернівцях
 • Івано-Франківську

Зокрема, 8 листопада Українська греко-католицька церква відкрила пункт вакцинації проти коронавірусу у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві.  Тоді очільник УГКЦ Святослав Шевчук не виключив, що щеплення почнуть робити і в інших соборах.

Тим часом у Чернівцях пункт вакцинації відкрили у Церкві адвентистів сьомого дня. Ініціаторами відкриття стали керівники релігійної громади, які звернулися до Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА. Щепитися можна чотирма вакцинами: Pfizer, Moderna, AstraZeneca та CoronaVac.

У Запоріжжі тимчасові пункти масової вакцинації від COVID-19 почали діяти у двох храмах – у Свято-Покровському соборі, що в Олександрівському районі та у соборі Святої Трійці в Комунарському районі Запоріжжя.

Сьогодні, 18 листопада, запрацював пункт вакцинації в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового в Івано-Франківську. Охочі зможуть імунізуватися вакцинами AstraZeneca, Coronavac і Pfizer-BioNTech. Перед входом охочі вакцинуватися заповнюють інформовану згоду.

Фото: Суспільне. Карпати

Пункти вакцинації  планують відкрити також у храмах Львова та області. В яких саме церквах можна буде щепитися, стане відомо вже до кінця цього тижня, повідомив директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис. Перемовини з релігійними общинами вже розпочалися.

Водночас у Житомирі заявили, що навряд чи підтримають таку ініціативу.

Про це в коментарі “Першому житомирському” розповіла заступниця міського голови Марія Місюрова: “По-перше, така ініціатива повинна надходити від церкви. До нас таких пропозицій не надходило. У нас працюють пункти щеплень, їх достатньо, тому немає необхідності відкривати такі пункти ще й в храмах”.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Коментарі