НТА > НОВИНИ > Технології та ІТ > Путін може вдарити ядерною зброєю по Яворівському полігоні, – військовий офіцер

Путін може вдарити ядерною зброєю по Яворівському полігоні, – військовий офіцер

Хмельницька АЕС – єдина з усіх п’яти, яка найбільш віддалена і від Росії, і від окупованих територій, і від Білорусі

4271

На думку частини українських військових, Путін може завдати ядерного удару по Яворівському полігоні. Також у планах очільника Кремля може бути й знищення Хмельницької АЕС.

Про це заявив політолог, офіцер першої окремої бригади спеціального призначення ім. Івана Богуна Тарас Березовець у спецефірі NTA.

За його словами, небезпека ядерного удару була й зберігається з перших днів війни. Про це постійно натякають російські очільники. А от щодо того, куди може Росія нанести удар, то Березовець говорить, що Яворівський полігон на Львівщині від початку вторгнення фігурує у переліку ймовірних об’єктів для атаки.

«І це не лише моя думка, а й частини українських військових. Путін може міркувати таким чином, що завдавати удару потрібно саме по тих українцях, яких він вважає найбільш ворожими до Росії. Він неодноразово заявляв, що українців як нації нема. Натомість є якісь окремі українці, що живуть десь там на заході України. І, мовляв, саме на цю частину території Росія не претендує. Тому, покарати Галичину, Західну Україну для Путіна – більш органічно, ніж завдати ядерний удар по Києву чи найбільш російськомовних містах», – пояснив він.

Березовець також нагадав, що Яворівський полігон кілька разів ставав ціллю для ракетних атак. Окрім того, б’ючи саме сюди, Росія намагатиметься знищити одразу кількох зайців – зруйнувати відомий військовий об’єкт у ненависній для Путіна Галичині та завдати шкоди НАТО, адже ефект від ядерної атаки відчують у сусідні до України держави.

«Якщо Путін наважиться на тактичний ядерний удар по Яворову, то зараження піде на країни НАТО. По суті, він не порушить Статтю 5 Північноатлантичного альянсу, адже не буде прямої атаки по територію Польщі. Але саме Польща, Словаччина, Чехія, можливо, також Угорщина постраждають. Це лягає в концепцію Росії.  Натомість, якщо вдарити по Києву, то є великий ризик того, що ядерна хмара потягнеться до Білорусі, або навіть до Росії. Зрештою, не треба забувати, що  маємо справу з людиною психічно не здоровою», – зазначив політолог.

Також Березовець наголосив, що завданням російських військових з перших днів війни було захоплення українських АЕС. Так, спочатку була Чорнобильська АЕС. Зараз під контролем росіян перебуває одна з п’яти АЕС – Запорізька. Туди завезли і важке озброєння, і вибухівку. Також були спроби захопити Південноукраїнську АЕС.

«Росіяни постійно стріляють крилатими ракетами, які пролітають за кілька десятків метрів від реакторів атомних станцій. Це відбувалося упродовж квітня-липня. У небезпечних відстанях ракети літали від Південноукраїнської АЕС та Хмельницької АЕС. Поки що єдина АЕС, яка не була мішенню, – Рівненська. Хмельницька АЕС – найбільш віддалена і від Росії, і від окупованих територій, і від Білорусі. Але її знищення теж може бути частиною російських планів», – зазначив Тарас Березовець.

Він припустив, що спочатку Росія може застосувати хімічну зброю, щоб подивитися на реакцію міжнародного співтовариства. А вже після цього вирішувати – чи варто йти на наступний рівень підвищення ставок, тобто використання ядерної зброї.

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
8
Злість
7
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі