НТА > НОВИНИ > Війна > Путін підписав указ про оплату за газ в рублях для “недружніх країн”

Путін підписав указ про оплату за газ в рублях для “недружніх країн”

Новий порядок набуде чинності 1 квітня, а контракти, які не виконують вимоги указу, будуть розірвані

578

Президент РФ Володимир Путін підписав указ щодо оплати країнами Євросоюзу газу в рублях, але, ймовірно, для ЄС нічого не зміниться. Новий порядок набуде чинності 1 квітня, а контракти, які не виконують вимоги указу, будуть розірвані.

Про це він заявив під час пресбрифінгу 30 березня, повідомляють кремлівські ЗМІ.

Для цього країни, які агресор вважає «недружніми» (тобто які наклали санкції проти РФ за вторгнення в Україну), мають відкрити рахунки в російських банках. Новий порядок набуде чинності 1 квітня, а контракти, які не виконують вимоги указу, будуть розірвані.

«Якщо недружні країни не платитимуть з 1 квітня в рублях – вважатимемо це невиконанням зобов’язань щодо газових контрактів, у такому разі чинні контракти будуть зупинені», – заявив він.

Указ Путіна про оплату газу в рублях стосується лише постачання «Газпромом» трубопроводами.

Працюватиме це так: у Газпромбанку (який досі не є під санкціями і не відрізаний від SWIFT) для іноземних покупців відкриють спеціальні рублеві рахунки для розрахунків за газ. Як вчора сам Путін і заявив, для компаній в ЄС нічого не зміниться і вони зможуть далі платити в євро, а банк вже конвертуватиме валюту в рублі.

Тому наступний крок, як випливає з указу Путіна – Газпромбанк на Мосбіржі продаватиме отриману валюту.  Ба більше, урядова комісія з іноземних інвестицій може видавати дозволи на оплату газу не в рублях.

Нагадаємо, що президент Росії Володимир Путін доручив терміново перейти на рублевий розрахунок за постачання газу до Європи. За його словами, розрахунки в доларах, євро й інших валютах через санкції втратили будь-який сенс. Натомість резидентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн запевнила, що часи шантажу енергією вже минули.

Також країни Великої Сімки (США, Японія, Німеччина, Британія, Франція, Італія та Канада) не платитимуть за російський газ рублями.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"