НТА > НОВИНИ > Новини світу > Путін пішов проти ФСБ, коли схвалив обмін “азовців” на Медведчука, – Washington Post

Путін пішов проти ФСБ, коли схвалив обмін “азовців” на Медведчука, – Washington Post

301

Попри заперечення ФСБ, великий вересневий обмін полоненими схвалив саме Володимир Путін, який дуже хотів повернути свого кума Віктора Медведчука.

Про це йдеться у статті Washington Post, – пише Українська правда.

Так, у статті наголошують, що в результаті обміну повернули вчетверо більше українців, ніж росіян. При цьому присутність у переліку на обмін 108 представників полку “Азов” стурбувало Федеральну службу безпеки Росії.

“ФСБ була повністю проти. Вони розуміли наслідки того, який вигляд ця угода матиме для громадськості”, – наводить американське видання слова українського високопосадовця, який говорив на умовах анонімності.

Обмін також відбувся під додатковим тиском всередині РФ у зв’язку з частковою мобілізацією.

Як розповів прессекретар управління військової розвідки України Андрій Юсов, угоду відкладали кілька разів протягом двох місяців переговорів.

За умовами угоди, Росія звільнила п’ятьох командирів, які керували обороною Маріуполя. Вони не можуть покинути Туреччину до закінчення війни, але не ув’язнені і можуть вільно пересуватися країною. Інших українських солдатів обміняли на кордоні України. Натомість 10 іноземних громадян, зокрема п’ятьох британців, двох американців, марокканця, хорвата і шведа, спочатку вивезли в Саудівську Аравію, а вже звідти – додому.

Окрім 55 російських солдатів, Україна віддала в рамках обміну кума Путіна Віктора Медведчука. Як розповів високопоставлений співробітник Держдепартаменту, звільнення Медведчука показало, що Путін приділяв велику увагу його захисту.

“Показово, що Путін вирішив обміняти свого нерозлучного друга і одного зі своїх довгострокових посередників в Україні Медведчука на героїв Маріуполя. В Україні дуже раділи поверненню цих доблесних бійців додому, а в Москві дуже обурювалися”, – наголосив він.

За словами високопоставленого українського чиновника, в домовленостях також брав участь де-факто лідер Саудівської Аравії Мухаммед, який направив у Росію свою особисту команду охорони і свій літак, щоб забрати ув’язнених.

Зазначається, що саудівський кронпринц прагне поліпшити своє становище на Заході після вбивства саудівськими агентами журналіста Джамаля Хашоггі.

“Його інтерес полягає в тому, щоб відновити свою репутацію. Він запропонував літаки і готелі, щоб зіграти хорошого хлопця перед США”, – сказав високопоставлений український чиновник.

Посольство Саудівської Аравії у Вашингтоні не відповіло на прохання про коментар.

Українським чиновникам сподобалася ідея залучення Саудівської Аравії, оскільки вони вже давно занепокоєні тим, що Ер-Ріяд дрейфує в бік Москви.

“Ми хочемо, щоб саудівці та еміратці були ближче до Вашингтона і далі від Росії”, – сказав чиновник, зазначивши, що рішення Індії, Туреччини, Саудівської Аравії та ОАЕ можуть підняти або зламати російську економіку.

Нагадаємо, 21 вересня відбувся великий обмін полоненими між Україною та Росією. За офіційною інформацією,  215 військових звільнили з російського полону, з них 108 –  бійці «Азова».

  • 200 українських військових обміняли на Віктора Медведчука;
  • 5 командирів захисників Маріуполя обміняли на 55 російських військових;
  • 10 полонених іноземців Росія відпустила до Саудівської Аравії.
Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі