НТА > НОВИНИ > Новини світу > Путін позбувся одного з головних козирів для зимового тиску на Європу

Путін позбувся одного з головних козирів для зимового тиску на Європу

У Європі зараз є вікно можливостей, щоби зменшити залежність від російського газу

530

Тепла зима в Європі позбавила Росію та кремлівського диктатора Володимира Путіна одного з головних козирів і передбачуваних важелів тиску у війні проти України.

Такий висновок зробив CNN. Видання зазначило, що з початку моменту російського вторгнення європейські уряди непокоїло запитання, чи може Москва повністю перекрити газ.

Російський диктатор розраховував, що газовий шантаж мав пом’якшити антиросійські санкції та підтримку України. За його планом, європейці могли би збунтуватися через холод і вимагати послаблення санкцій.

«Росія прагнула використати зиму, щоби збільшити силу іншого інструменту у своєму ящику: енергетичної зброї. Росія розраховувала, що зимові морози приведуть до тями Європу та переконають громадськість у всьому континенті в тому, що підтримка України не варта болю в їхньому гаманці», – пояснив старший науковий співробітник аналітичного центру Chatham House Кейр Джайлс.

Проте плани Кремля зірвала погода, оскільки Європа поки що переживає теплу зиму. Це дозволило скоротити споживання газу, що, своєю чергою, позбавило Путіна одного з головних козирів.

Експерти зазначили, що в Європі зараз є вікно можливостей, щоби зменшити залежність від російського газу. Це може відіграти вирішальну роль у підтримці єдиного фронту Заходу, доки війна затягується.

Європейські чиновники попередили, що просто запасати газ замало, треба більше працювати над ефективністю. Уряди країн Євросоюзу часто критикують через те, що більше уваги вони приділяють контролю за цінами на газ замість інвестувати в довгострокові заходи.

На думку експертів, Європі потрібно звернути більше уваги на відновлювані джерела енергії та будувати сховища для зрідженого природного газу.

Нагадаємо, що Польща 2022-го року перестала залежати від російського вугілля, оскільки вона налагодила імпорт з інших країн.

Унаслідок поступового зниження температури й активізації роботи промисловості та бізнесу в Україні зростає споживання електроенергії. Тому до всіх областей довели відповідні ліміти.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі