НТА > НОВИНИ > Війна > Путін робитиме все, щоб ця війна ніколи не закінчилася. Портніков назвав причину

Путін робитиме все, щоб ця війна ніколи не закінчилася. Портніков назвав причину

“Показувати, що війна не закінчиться, – це найкращий шлях, щоб Україна не вступила у НАТО”

601

Поки не буде публічної політичної волі Заходу про можливість вступу України у НАТО ще навіть під час війни, жодне воєнне рішення не гарантуватиме безпеку нашій державі. Росія робитиме все можливе, щоб ця війна ніколи не закінчилася.

Таку думку висловив в інтерв’ю “Говорить Великий Львів” журналіст і публіцист Віталій Портніков.

 

Він наголосив, що окрім воєнного варіанту, проблема з Росією має вирішитися і в політичній площині. Це обов’язкове повернення України до кордонів 1991 року і вступ у НАТО, щоб РФ знала, що у разі чого, вже матиме не просто війну з українцями, а з великим цивілізованим світом.

“Я впевнений, що це росіян зупинить. Саме тому впевнений, що на цей момент суверенітетам Латвії, Литви і Естонії нічого не загрожує. Це має бути політичне рішення, коли ми отримаємо від США бодай такі ж гарантії, які зараз ще до вступу в НАТО отримали Фінляндія і Швеція. Без цього жодне воєнне рішення не гарантує нам безпеки у майбутньому. І коли я чую, що Україна обов’язково стане членом НАТО, але тільки після війни, а під час воєнних дій це навіть не обговорюється, мені стає моторошно. Бо якщо це чую я, то це чує і Путін”, – пояснює публіцист.

На думку Портнікова, для того, щоб Україна ніколи не приєдналася до НАТО, Путін може вирішити взагалі не завершувати цю війну. І це не обов’язково буде велика війна, а продовження зіткнень, відмова від мирних угод, ракетні обстріли.

“Показувати, що війна не закінчиться, – це найкращий шлях, щоб Україна не вступила у НАТО”, – каже журналіст.

Портніков нагадав ще довоєнні слова президента США Джо Байден про те, що якщо Україна відповідатиме стандартам НАТО, то навіть окупація її територій не заважатиме вступу до Альянсу. Публіцист переконаний, що саме ці слова, принаймні на кілька місяців, прискорили напад Росії на Україну.

“І я би зараз хотів почути щось схоже: що Україна вступить в НАТО, навіть якщо вона не підпише мирну угоду з Росією, але відповідатиме натівським стандартам. Поки ми цього не почуємо, Росія робитиме все, щоб цей конфлікт не зупинився. У різних дозах, залежно від наявних ресурсів. Такою є тактика Москви. І ми маємо робити все можливе, щоб переконати Захід не дати Росії шансів витискати з України кров по краплинці. Це не чесно”, – наголосив Віталій Портніков.

Нагадаємо, сьогодні видання Politico опублікувало матеріал про те, що США зараз намагаються у пришвидшеному темпі надавати допомогу Україні та готувати до контрнаступу у другій половині весни.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"