

Президент Росії Володимир Путін вніс до Державної Думи проєкт нового закону про громадянство, який розширює коло тих, хто може стати російськими громадянами.
Про це повідомив Телеграм-канал РІА «Новини». Згідно із законопроєктом, російськими громадянами можуть визнати:
– громадян колишнього СРСР, які проживали на території Росії станом на 6-те лютого 1992-го року;
– народилися біля Росії (РРФСР) до 6-го лютого 1992-го року;
– ті, в кого хоча б один із батьків на день їх народження був громадянином колишнього СРСР і постійно проживав на території Росії (РРФСР);
– військові, які склали присягу на вірність СРСР або Російської Федерації і на 6-те лютого 1992-го року проходили службу в російських військових частинах на територіях інших держав.
При цьому наявність у цих людей іноземного громадянства не є підставою для відмови у визнанні їх росіянами.
Крім того, проект закону поширює процедуру спрощеного прийому до громадянства на більш ніж 20 категорій.
Серед них:
– співвітчизники (громадяни колишнього СРСР і їхні діти, учасники програми з добровільного переселення);
– ті, у кого в Росії живуть близькі родичі-росіяни;
– нащадки тих, хто постійно жив на території Російської імперії або СРСР (у межах Російської Федерації).
Разом із тим, законопроєкт передбачає запровадження інституту припинення російського громадянства – він діятиме замість скасування рішень про прийом до громадянства та розширює перелік злочинів, за які передбачено позбавлення громадянства – поряд із тероризмом до нього ввійдуть деякі тяжкі злочини проти держави та наркозлочини.
Президент РФ також отримає право визнавати категорії осіб, які мають право на спрощене отримання російського паспорта не тільки в гуманітарних, а й у будь-яких інших цілях, свідчить проєкт. До них, зокрема, можуть віднести громадян Білорусі, України, Молдови та Казахстану. При цьому наявність у них іноземного громадянства не вважатиметься підставою для відмови у визнанні їх росіянами.
Нагадаємо, що наразі в Кремлі не обговорюють проведення нової зустрічі очільника Росії Володимира Путіна з президентом США Джо Байденом. У керівника країни-агресорки очікують на результати перемовин з Північноатлантичним альянсом щодо так званих «гарантій безпеки».
Натомість лідер Чечні Рамзан Кадиров під час недавньої пресконференції у Грозному заявив про те, що готовий вирішити «українське питання», приєднавши Україну не лише до Росії, а й до Чечні.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"