НТА > НОВИНИ > Новини світу > Путін зрозумів, що Україна не капітулює, – Піонтковський

Путін зрозумів, що Україна не капітулює, – Піонтковський

Звернення президента Росії і наслідки такого «визнання» – аналізує політолог Андрій Піонтковський.

1567

21 лютого під час відеозвернення до росіян президент Росії Володимир Путін заявив про «визнання незалежності» незаконних збройних угруповань «ЛНР» і «ДНР». Напередодні Рада безпеки Росії провела провела позачергове засідання під головуванням російського президента Володимира Путіна.

Звернення президента Росії і наслідки такого «визнання» – аналізує політолог Андрій Піонтковський в інтерв’ю Радіо Свобода.

“Я вважаю, що Президентом Володимир Зеленський вперше став не в травні 2019 року, а 9 грудня в Парижі, де він відкинув підготований йому капітулянський проект. З цього часу цей проект зіткнувся з серйозним спротивом і Путін зрозумів, що Україна не капітулює і не піддасться. Сьогодні він це зрозумів остаточно. Він до останнього дня вимагав. Макрошка там у нього бігав, як хлопчик на побігеньках. Прибігав до Зеленського. І Шольц йому повідомляв, нібито Зеленський щось пообіцяв. Він змагався за цей інструмент до останнього” – про це в інтерв’ю заявив політолог Андрій Піонтковський.

“Звернення Путіна, я думаю, жодна людина до кінця не вислухала. Це набір всього, що він тисячу разів повторював”, – зазначив він. 

“Щодо рішення, там є і позитив для України. Це визнання того, що його семирічний план завоювання України за допомогою Мінських домовленостей і приєднання до ОРДЛО провалився. Чого він не приєднав це ОРДЛО вісім років тому? Воно йому не потрібне було ні тоді, ні сьогодні. Його воно цікавило, як інструмент влади над всією Україною. Сьогодні його, як йому здавалося, хитрий план легалізації в українському правовому полі військово-терористичного плацдарму Росії, провалився”, – заявив політолог Андрій Піонтковський.

“На нього вже працював і Макрон, і Меркель, і Шольц. Інколи йому вдавалося витиснути з Байдена слова, що Мінським домовленостям немає альтернативи. Більше його, в перший рік Президента Зеленського йому вдавалося рухатися в цьому напрямку. Підписували різні протоколи, які підтримують московську інтерпретацію Мінських домовленостей. Але все це було зірвано”, – додав експерт.

“В Україні сформувалося громадянське суспільство, яке чинить спротив. Тепер він буде чинити іншим, можливо більш жорстрим методом. Мені здається, що ця ясність, наступила у відносинах. Зрозумійте, Путін ніколи не хотів відмовитися від влади в ОРДЛО, йшлося про приєднання України до ОРДЛО. Він від України ніколи не відстане, але тепер ясна картина: Москва окупувала Крим і Донбас. Намагається рухатися дальше – це ясна картина. Це краще для консолідації суспільства”, – зазначив Піонтковський.   

За його словами, Путін, швидше за все, він не відважиться на повномасштабний наступ.

“Навіть військові професіонали проти цього. Тепер йому вибили з рук цей козир, приєднання через Мінські домовленості. Але ж йому потрібно продемонструвати щось народу, якісь великі досягнення, повторити Кримський синдром. Подивіться, як енергійно він діє – за два дні, дві анексії. Вчора, погодьтеся, це була фактично анексія Білорусі. Було оголошено, що російські війська, які прийшли туди на навчання, ніколи звідти не підуть. Сьогодні він анексував ОРДЛО”, – зазначив політолог.

Також він зазначив, що сьогодні важливою є реакція Заходу на ці події: “Я сподіваюся на санкції”.

Як відомо, президент Росії Володимир Путін визнав «незалежність» так званих «ЛНР» і «ДНР», як його про це попросили на засіданні Ради безпеки Росії. Цьому передувало «прохання» ватажків самопроголошених республік Дениса Пушиліна і Леоніда Пасічника.

Лідери Євросоюзу різко негативно сприйняли рішення Росії визнати «незалежність» так званих «ДНР» і «ЛНР». У Брюсселі цей крок Москви назвали кричущим порушенням міжнародного права.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі