НТА > НОВИНИ > Новини політики > П’ять відставок у Верховній Раді. Які міністри позбулися посад

П’ять відставок у Верховній Раді. Які міністри позбулися посад

426

Верховна Рада України під час пленарного засідання розглянула низку урядових кадрових питань. Зокрема, п’ятьох міністрів відправили у відставку.

Роман Абрамовський

Спочатку Верховна рада України прийняла відставку міністра захисту довкілля Романа Абрамовського. Її підтримали 322 народні депутати.

«Слуга народу» – 221 за.

ОПЗЖ – 18 за.

«Європейська солідарність» – 21 за.

«Батьківщина» – 16 за.

«Голос» – 0 за.

Група «За майбутнє» – 13 за.

Група «Довіра» – 19 за.

Абрамовського призначили міністром у червні 2020-го року. До цього він займав посаду заступника очільника цього міністерства.

«Слуги народу» у кулуарах розповідають, що на його місце претендуватиме його перший заступник Руслан Стрілець. Раніше секретар РНБО Олексій Данілов зазначав, що керівництво країни не задоволене тим, як це міністерство виконує укази президента

Олексій Любченко

Далі відставили міністра економіки України Олексія Любченка. Таке рішення підтримали 320 народних депутатів.

«Слуга народу» – 220 за.

ОПЗЖ – 14 за.

«Європейська солідарність» – 23 за.

«Батьківщина» – 14 за.

«Голос» – 1 за.

Група «За майбутнє» – 14 за.

Група «Довіра» – 19 за.

Олексій Любченко – український економіст, від 29-го квітня 2020-го року працював головою Державної податкової служби, потім очолив міністерство економіки.

До речі, сьогодні Національне антикорупційне бюро та Служба безпеки України проводять обшуки у тепер уже колишнього першого віце-прем’єр-міністра України, міністра економіки України Олексія Любченка

Посаду Любченка може зайняти заступниця керівника Офісу президента Юлія Свириденко. З грудня 2020-го року Свириденко очолює створену президентом Володимиром Зеленським Раду зі сприяння бізнесу.

У червні-вересні Свириденко також була членом наглядової ради НАК «Нафтогаз України». З березня 2020-го по лютий 2021-го року входила до складу української делегації у Тристоронній контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі, до підгрупи з економічних та соціальних питань.

Олексій Резніков

Згодом народні депутати України відправили у відставку міністра з реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова. Її прийняли 329-ма голосами народних депутатів.

«Слуга народу» – 229 за.

ОПЗЖ – 17 за.

«Європейська солідарність» – 24 за.

«Батьківщина» – 18 за.

«Голос» – 0 за.

Група «За майбутнє» – 10 за.

Група «Довіра» – 18 за.

Резніков – єдиний із відставників, який особисто був присутній у парламенті під час ухвалення цього рішення. Найімовірніше, він піде працювати міністром оборони замість Андрія Тарана.

Із квітня 2016-го року до вересня 2018-го Резніков працював заступником голови Київської міської державної адміністрації з питань провадження самоврядних повноважень. 2019-го президент України Володимир Зеленський призначив його представником України у Тристоронній контактній групі. Також 4-го березня 2020-го року він став міністром з реінтеграції.

Хто займе його місце в Тристоронній контактній групі – поки що невідомо. На посаду міністра з реінтеграції тепер претендує Ірина Верещук.

Олег Уруський

Після цього Верховна рада України відправила у відставку міністра стратегічних галузей Олега Уруського. За проголосували 342 парламентарі.

У середині 1990-их Уруський працював начальником управління у Національній космічній агенції України, згодом керував управлінням в апараті РНБО. 2000-2003-го – перший заступник голови Державної комісії з питань оборонно-промислового комплексу. 2005-2006-го – перший заступник міністра промислової політики в уряді Юлії Тимошенко.

2014-го року Уруський обіймав посаду заступника гендиректора «Укроборонпрому», трохи згодом – голови Державної космічної агенції, але протримався на ній менше року – в серпні 2015-го його звільнили. Після цього зайнявся бізнесом. 2020-го його призначили міністром стратегічних галузей.

На місце Уруського очільником міністерства стратегічних галузей запропонували Павла Рябікіна, керівник Держмитниці.

Андрій Таран

І на завершення парламент відправив у відставку міністра оборони України Андрія Тарана. З таким рішенням погодився 341 народний депутат.

Таран став міністром оборони у березні 2020-го року. Його кандидатуру, яку запропонував президент, підтримали 285 народних депутатів. З 2011-го по 2014-ий Андрій Таран був представником Міністерства оборони при Представництві України при ООН.

З вересня по листопад 2015 року Таран працював у робочій підгрупі з питань безпеки в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі на переговорах у Мінську. Також у грудні 2015-го Таран обійняв посаду першого заступника командувача Сухопутних військ Збройних сил України, де пропрацював менше пів року – до квітня 2016-го.

Фракція «Слуга народу» підтримала призначення новим міністром оборони Олексія Резнікова.

Нагадаємо, що вже впродовж тривалого часу не припиняються розмови про владні рокіровки, сьогодні вони набули конкретних обрисів. На думку експертів, продовження буде.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
1
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі