НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Верховна Рада може легалізувати медичний канабіс цього року

Верховна Рада може легалізувати медичний канабіс цього року

Урядовий законопроєкт відрізняється від проєкту, який парламент раніше відправив на доопрацювання

240

Верховна Рада в 2022 році може ухвалити законопроєкт про легалізацію в Україні медичного канабісу.

Про це заявив голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький розповів, передає Укрінформ.

За його словами, законопроєкт про легалізацію медичного канабісу, ініційований Кабінетом Міністрів, уже оприлюднений на обговорення.

“Цей документ буде зареєстровано. Він зайде до нас на комітет. Я сподіваюся, що депутати комітету підтримають його”, – сказав Радуцький.

Він зазначив, що урядовий законопроєкт відрізняється від проєкту, який парламент раніше відправив на доопрацювання. Зокрема, посиленням контролю Національної поліції України за обігом конопель. Окрім цього, у редакції документа більш чітко визначено, що таке медичний канабіс та процедуру його імпорту. Голова комітету зауважив, що ухвалення закону дасть можливість отримати доступ до ліків понад двом мільйонам українців. Відтак, Верховна Рада можливо ухвалить документ упродовж 2022 року.

“Ані в тому законопроєкті, який був направлений на доопрацювання, ані в новому урядовому, немає жодного слова про легалізацію наркотиків. Йдеться лише про медичний канабіс”, – наголосив він.

Легалізація медичного канабісу

13 липня Верховна Рада не підтримала в першому чинанні законопроєкт, який дозволяє українським пацієнам отримати доступ до лікування медичним канабісом. Законопроєкт №5596 «Про внесення змін до деяких законів щодо регулювання обігу конопель в медичних цілях, науковій та науково-технічній діяльності» підтримали лише 184 народні депутати. Його відправили на доопрацювання.

Медичний канабіс, за виданою лікарем ліцензією, дозволяють використовувати у 29 країнах світу. Зокрема, це 25 штатів США, Велика Британія, Канада, Австралія, Нідерланди, Чилі та інші.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі