НТА > НОВИНИ > Суспільство > Рада суддів не обрала контролерів доброчесності. Зеленський обурений, кличе послів G7

Рада суддів не обрала контролерів доброчесності. Зеленський обурений, кличе послів G7

153

Рада суддів не змогла обрати трьох членів Етичної ради, які мають контролювати доброчесність членів Вищої ради правосуддя. У зв’язку з цим в Офісі президента 16-го вересня має пройти робоча зустріч президента Володимира Зеленського з керівництвом Ради суддів, Верховного Суду, представників парламенту, а також послів «Великої сімки».

Про це повідомив офіційний сайт президента України. Такі дії Ради суддів тут розцінюють як зупинку судової реформи.

До Ради суддів подали свої заяви шість кандидатів, але 2 із них 13-го вересня надіслали листи, в яких попросили залишити їхні заяви без розгляду. У підсумку, жоден із кандидатів не набрав необхідної кількості голосів під час таємного голосування. За кандидатів проголосувало лише 4 члени Ради суддів із 26-ти.

Усього в Етичній раді має бути шість членів: трьох обирає Рада суддів України, ще трьох – певні міжнародні організації.

За версією керівника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, таким чином Рада суддів заблокувала основну частину судової реформи – очищення Вищої ради правосуддя.

«Українська «судова» система віддаляє нас і від ЄС, і від НАТО навіть не на роки – на десятиріччя. Не просто пасивно «віддаляє», а силою тримає в своєму прогнилому корумпованому болоті», – вважає він.

В Офісі президента вже відреагували на цю подію: «У четвер, 16-го вересня, відбудеться робоча зустріч за участю очільників органів суддівського урядування, зокрема, голови Ради суддів, Верховного Суду, представників парламенту, а також послів «Великої сімки».

У повідомленні наводять цитату президента: «Я не допущу блокування найголовнішої реформи країни, яку обіцяв українцям і яку ініціював. Кожна незаконна дія, спрямована на блокування судової реформи, отримає негайну оцінку та відсіч».

Також вказується, що оскільки Рада суддів України не делегувала трьох представників до Етичної ради, то це «викликає занепокоєння щодо прогресу судової реформи через зупинку найважливішої її частини – очищення судової системи».

Нагадаємо, що в червні Верховна Рада України ухвалила закон щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів, який передбачає вирішальну роль міжнародних експертів у її формуванні.

Під час нещодавньої зустрічі президентів України та США, відповідно, Володимира Зеленського та Джо Байдена саме судову реформу назвали одним із головним «домашніх завдань» для України.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі