НТА > НОВИНИ > Новини світу > Рада ЄС схвалила 5 мільярдів євро допомоги Україні

Рада ЄС схвалила 5 мільярдів євро допомоги Україні

481

Рада Європейського Союзу у п’ятницю , 9 вересня, схвалила пропозицію Єврокомісії виділити Україні другий транш макроекономічної допомоги у розмірі 5 млрд євро.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів Чехії.

«Міністри фінансів ЄС та голови центральних банків на чолі зі Збинеком Станжурою та Алешем Міхлем зустрілися сьогодні разом з представниками Європейської комісії на неформальному засіданні Ради у Празі», – йдеться у повідомленні.

Міністри фінансів обговорили вплив російської агресії в Україні на європейську економіку та підтримали швидке надання 5 млрд євро додаткової фінансової допомоги Україні.

«Міністри ухвалили наступну частину нашої надзвичайної програми макрофінансової допомоги та погодилися надати національні гарантії , щоб наступні 5 мільярдів євро були доступними у вигляді кредитів для України. Це частина загального пакету надзвичайної допомоги Україні у 9 мільярдів євро», – сказав виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

Домбровскіс нагадав, що перша частина пакету допомоги в розмірі 1 мільярда євро вже була сплачена на початку серпня. Він також додав, що за прогнозом, ВПП України цього року може впасти на 50 відсотків, тож очевидно, що країна потребує швидкої фінансової підтримки.

Нагадаємо, що Україна отримає від Європейського Союзу 500 млн євро для підтримки стабілізації держбюджет.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі