НТА > НОВИНИ > Місця > «Радість дає друге дихання». Історія наймолодшого українця, що підкорив Кіліманджаро

«Радість дає друге дихання». Історія наймолодшого українця, що підкорив Кіліманджаро

321

Данило Бега зі Славського, що на Львівщині, став наймолодшим українцем, що підкорив Кіліманджаро — гірський масив на північному сході Танзанії, найвища точка Африки над рівнем моря. Хлопцю – 13 років.

Журналістам NTA вдалося розпитати у хлопця деталі цієї мандрівки.

Семиденний шлях на вершину

Данило розповідає: це була чергова сімейна подорож, нова пригода. Поїхати в Африку запропонував батько. До цього про Кіліманджаро Данило знав лише те, де гора розташована. І що її висота 5895 метрів.

Перед цим підйомом спеціальної підготовки хлопець не проходив. Він постійно займається спортом і має досвід тривалих мандрів. Тож пропозицію піднятися на вершину разом із двома братами і татом сприйняв охоче. Сам підйом зайняв сім днів. І кожна тисяча метрів була розписана.

«Починали ми з входу у Національний парк. З висоти 1800 метрів. Перший наш день – це був набір на 3000 метрів. Другий день – на 3900. Потім у нас був такий акліматизаційний день – підйом на 4600 метрів. Там вже набагато менше кисню. А потім спуск на інший табір. Після цього підйому багато кому було погано, у тому числі і мені. Наступного дня ми нібито обходили повз ту вершину. Обходили її збоку», – пригадує Данило.

Останнього, сьомого дня, на вершину група з 15-ти людей вирушила вночі. Це більш сприятливий час для підйому – менший вітер і немає сліпучого сонця. Каже, що найважче було не здатися, подолавши таку відстань позаду. З їхньої групи, наприклад, один учасник таки не зміг піднятися на вершину.

З усіх семи днів мандрівки саме останній підйом був найважчим, адже «на ногах» група перебувала 22 години. Вийшли з табору опівночі, а вершину підкорили о 9:30 за місцевим часом. Вичерпуватися енергія, зізнається Данило, почала за годину до самої вершини. Коли виглянуло сонце.

«Були моменти, коли хотів здатись на підйомі в останній день. Наступає дуже сильна втома, ти втомився йти, але радість від того, що мета близько, дає енергію. Дає тобі друге дихання. У тебе звідкись взялись сили іти вгору, а потім і сили на спуск», – ділиться враженнями з журналістами Данило.

 «Чекала на перший дзвінок», – мама Данила

Мама Данила, Оксана Бега розповідає, відпускала синів у подорож досить спокійно. Адже з ними був батько. У такі «чоловічі прогулянки» вони завжди ходять разом.

«До того – два походи по Ісландії, де ти несеш усю амуніцію сам. Тому я відпускала спокійно. Але, напевне, не до кінця усвідомлювала, які можуть бути хвороби, що може не вистачати кисню, що не відомо, як відреагує організм. Зрештою, коли вони сім днів не на зв’язку, це викликало занепокоєння. Я чекала на перший дзвінок», – описує власні емоції  мама Данила Оксана.

Коли ж нарешті почула рідні голоси, жінка не стримувала радість. Зізнається, була щасливою, що всі її рідні дійшли до вершини Кіліманджаро.

«Насправді, я хвилювалась не тільки за Данила, їх там було четверо. Я завжди хвилююся, як кожна мама», – говорить жінка.

Олег Галів

Фото: надав Данило Бега

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"