НТА > НОВИНИ > Новини світу > Ракети, що можуть знищити ядерний щит Росії. Експерт із контррозвідки про відповідь світу на погрози Путіна

Ракети, що можуть знищити ядерний щит Росії. Експерт із контррозвідки про відповідь світу на погрози Путіна

923

Ядерні погрози Путіна залишаються блефом, адже у Кремлі чудово розуміють, якою може бути відповідь на будь-який ядерний удар. При цьому, ця відповідь не обов’язково буде “ядерною”.

В ефірі “Народного Толк-Шоу”  військовий експерт, полковник запасу СБУ, експерт з військової контррозвідки Михайло Притула оцінив шанси України на вступ у НАТО та ймовірність застосування ядерної зброї Путіним.

На переконання Михайла Притули, наша держава повністю готова до того, щоб стати частиною Альянсу.

«Ми бачимо, як наші військові опановують озброєння НАТО, зброю натівського зразка. По суті, зараз ми захищаємо НАТО від Росії. Так, є певні речі, які стримують вступ України до Альянсу. Та в історії вже були прецеденти, коли країну дуже швидко прийняли в НАТО саме через загрозу з боку Москви. Це Туреччина, коли у 1952 році Сталін поставив ультиматум, щоб Туреччина віддала Босфор і Дарданелли. У відповідь Туреччина попросилася в НАТО по прискореній процедурі”, – навів він історичний приклад.

Втім, очевидно, на його погляд, що НАТО не хоче виходити на пряму конфронтацію з Росією.

Щодо ядерної загрози, то ще у 2016 і 2019 роках Пентагон, командування НАТО проводили “ситуативні ігри”, які мали показати, як реагуватиме на ядерну загрозу та можливий удар Путіна.

“Уже тоді всі розуміли, що Путін рано чи пізно блефуватиме ядерною зброєю. Вже тоді – 6 років тому – вирішили, що найбільше ефективною відповіддю буде не відповідь ядерною зброєю, а високоточною – по ядерних об’єктах Кремля. І якщо Путін перейде межу, відповідь буде швидкою. Але не ядерною. Треба розуміти, що ядерна зброя – це засіб залякування, зброя тероризму. Але навіть для військових цілей вона не ефективна. Натомість залпом високоточних сучасних ракет навіть з одного бомбардувальника можна знищити весь ядерний щит Росії. Наприклад, на американському бомбардувальнику В-2 таких ракет є 16 одиниць, а на В-52 – 24 штуки”

Відтак Притула впевнений, що ядерний блеф Путіна – це справді не більше, аніж блеф. Він розуміє, що будь-яка спроба застосувати ядерну зброю, стане поштовхом для світу, щоб знищити весь ядерний щит Росії.

“Насправді світ уже втомився від цих постійних погроз Росії та її сателітів”, – резюмував Михайло Притула.

Northrop Grumman B-2 Spirit (Stealth Bomber) — американський малопомітний стратегічний бомбардувальник. Призначений для прориву щільної ППО супротивника і доставки звичайного або ядерного бомбового навантаження. Для забезпечення малопомітності на літаку широко використані стелс-технології: літак покритий радіопоглинаючими матеріалами, створений за аеродинамічною схемою «літаюче крило».

Як пише Вікіпедія, B-2 є найдорожчим літаком у світі (і, ймовірно, найдорожчим літаком в історії авіації). Станом на 1998 рік вартість одного B-2 без урахування НДДКР становила 1,157 млрд доларів. Вартість всієї програми B-2 на 1997 оцінювалася майже в 45 млрд доларів; таким чином, з урахуванням НДДКР вартість однієї машини на той момент досягала 2,1 млрд доларів.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
3
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
1
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі