НТА > НОВИНИ > Новини світу > Реформи, гроші, дружба: У США назвали головні очікування від зустрічі Зеленського з Байденом

Реформи, гроші, дружба: У США назвали головні очікування від зустрічі Зеленського з Байденом

106

Білий дім розраховує на те, що візит президента України Володимира Зеленського до США дозволить активізувати стратегічне партнерство. Вашингтон готується виділити допомогу і заявити про підтримку українських реформ.

Таку інформацію оприлюднили за підсумками брифінгу офіційних представників Білого дому. Повідомляється, що одним з ключових результатів візиту Зеленського та зустрічі з президентом США Джо Байденом буде закріплення підвищеного статусу стратегічного партнерства.

Зокрема, сторони оголосять про відновлення роботи Комісії зі стратегічного партнерства, яка не збиралася три роки.

Очікується, що цієї осені пройде зустріч держсекретаря США Ентоні Блінкена з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, на якій затвердять нову хартію між країнами. У ній викладуть параметри того, як Київ і Вашингтон будуть співпрацювати в 21 столітті.

Байден має оголосити про виділення нового пакету військової допомоги Україні на суму 60 мільйонів доларів. А Пентагон підпише рамкову стратегію оборони, яка посилить співпрацю з низки питань – безпека на Чорному морі, обмін розвідданими і підтримка Києва перед обличчям агресії Москви.

«Це засновано на структурі стратегічної оборони, яку написали 2016-го року, і ми будемо її переглядати й оживляти, а також вирішувати нові проблеми», – йдеться в заяві Білого дому.

Байден і Зеленський обговорять реформи у сфері державного управління. Вашингтон переконаний, що Україна може і має провести додаткові реформи для зміцнення демократії.

Відзначається, що український президент представив план трансформаційних реформ України, який обговорить із Байденом. У повнішому вигляді план восени розгляне Комісія зі стратегічного партнерства.

Одним із підсумків візиту Зеленського стане виділення понад 463-ох мільйонів доларів допомоги на розвиток України.

Байден і Зеленський оголосять про нові ініціативи щодо зміцнення енергетичної безпеки України, в тому числі про запуск стратегічного діалогу з енергетики та клімату. Метою цього діалогу є залучення інвестицій в енергетичну безпеку України, а також усунення наслідків початку експлуатації «Північного потоку-2».

Американська сторона розраховує поглибити економічне партнерство з Україною. Сторони підпишуть меморандум про взаєморозуміння з комерційного співробітництва, а Експортно-імпортний банк США і Міністерство економіки України підпишуть меморандум про взаєморозуміння з сумою підтримки в розмірі 3-ох мільярдів доларів.

Вашингтон має намір продовжити надання допомоги Україні, включаючи підтримку зберігання холодового ланцюга і виділення додаткових 12,8 мільйона доларів.

США продовжать підтримку українців, які страждають від війни на Донбасі. Цього року американський уряд надасть додатково 45 мільйонів доларів, щоб вирішити деякі пов’язані з цим проблеми.

Нагадаємо, що першим питанням на зустрічі з президентом США Джо Байденом Володимир Зеленський планує обговорити тему тимчасово окупованого Донбасу і Криму.

Учора міністр оборони США Ллойд Остін заявив про підтримку в боротьбі з російською агресією та допомогу Україні в її євроатлантичних прагненнях.

Політологи в коментарях NTA висловили версії, чому зустріч із президентом України Джо Байден переносили вже декілька разів, та якими можуть бути результати перемовин у США.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі