НТА > НОВИНИ > Здоров'я > Регулятор ЄС заявив про новий побічний ефект після щеплення вакциною AstraZeneca

Регулятор ЄС заявив про новий побічний ефект після щеплення вакциною AstraZeneca

64

Європейське агентство з лікарських засобів назвало категорію людей, яким не варто пропонувати вакцину AstraZeneca.

Про це в ЕМА повідомили 11 червня, пише “Європейська правда“.

Так, Агентство дійшло висновку, що людям, які раніше мали синдром підвищеної проникності стінки капілярів, не можна пропонувати вакцину AstraZeneca. Крім того, Комітет з безпечності препаратів заявив, що такий синдром варто вказувати в інформації про препарат як новий побічний ефект вакцини.

Комітет дослідив 6 випадків розвитку такого синдрому у пацієнтів, які отримали щеплення вакциною AstraZeneca. Більшість випадків були серед жінок протягом 4 днів після щеплення. Троє з них раніше страждали від такого розладу. Одна пацієнтка померла. Регулятор ЄС наголосив, що йдеться про рідкісні випадки.

Відомо, що синдром призводить до набрякання рук і ніг, зниження тиску, згущення крові.

Експерти радять людям, які вакцинувались цим препаратом, негайно звернутися по допомогу до медиків, якщо помітять набрякання рук і ніг або збільшення ваги у перші дні після вакцинації.

Нагадаємо, що 21 травня Регулятор ЄС щодо лікарських засобів повідомив, що не рекомендує вводити другу дозу вакцини AstraZeneca особам, у яких низький рівеь тромбоцитів.

У різних країнах світу з’являються повідомлення про випадки утворення рідкісних тромбів і смертей внаслідок вакцинації AstraZeneca. Так, Норвегія офіційно виключила вакцину AstraZeneca з програми імунізації через побічні ефекти. Додамо, що AstraZeneca – одна з вакцин, яку використовує Україна.

Валерія Рабінович

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі