НТА > НОВИНИ > Суспільство > Рейдерська атака в українському футболі. Павелко і УАФ зводять рахунки з ветеранами

Рейдерська атака в українському футболі. Павелко і УАФ зводять рахунки з ветеранами

Олег Собуцький розуміє, чому його переслідують, адже це справа не одного дня

417

Очільник Української асоціації футболу (УАФ) Андрій Павелко вирішив остаточно узурпувати владу у своїх руках на всіх рівнях. Асоціація ветеранського футболу України (АВФУ), схоже, добряче стала йому поперек горла, адже є незалежним органом.

Про це повідомив West News.

З історії протистояння

Скандал з керівником Асоціації ветеранського футболу та власником «Агробізнеса» з Волочиська Олегом Собуцьким стався 15-го липня 2020-го року. Тоді начебто він після матчу Першої ліги «Агробізнес» – «Минай» вдарив головного арбітра Юрія Іванова.

Через два дні після інциденту Андрій Павелко виступив із заявою, мовляв, розглянуть рішення про довічну заборону Собуцькому займатися футбольною діяльністю. А вже 23-го липня контрольно-дисциплінарний комітет УАФ ухвалив довічно заборонити йому будь-яку діяльність, пов’язану з футболом.

Собуцький, заперечуючи звинувачення на свою адресу, звернувся з апеляцією в Спортивний арбітражний суд Лозанни (CAS). І 25-го серпня той виніс вердикт: скоротили термін дискваліфікації з довічного усунення від футбольної діяльності до п’яти років.

Переслідування триває

Річ у тому, що органи футбольного правосуддя України ухвалили абсолютно неправомірне рішення: такої норми, яка би дозволяла їм дискваліфікувати Собуцького довічно, просто не існувало.

Схоже, рішення CAS не сподобалося очільнику Андрію Павелку та його підлеглим, тож вони вирішили розпочати чергове переслідування Олега Собуцького. У свіжому рішенні виконкому УАФ сказано таке:

доручити адміністрації звернутися до Асоціації ветеранів футболу України щодо виконання рішення CAS у справі Олега Собуцького;

від АВФУ потрібно невідкладно вжити заходів щодо заборони Собуцькому здійснювати будь-яку діяльність, пов’язану з футболом, терміном на п’ять років.

І відразу один із віцепрезидентів Асоціації ветеранського футболу України, який також є першим віцепрезидентом УАФ, Анатолій Дем’яненко вирішив взяти на себе повноваження скликати виконавчий комітет АВФУ та сформувати його порядок денний. Але це суперечить Статуту АВФУ. На глибоке переконання Олега Собуцького це рейдерське захоплення з боку УАФ Асоціації ветеранського футболу України.

«Руки опускати не будемо…»

«Пан Павелко мені просто мститься. Коли я кажу «Павелко», то маю на увазі цілу структуру під назвою УАФ, адже її очільник зараз повністю узурпував владу в своїх руках. Це переслідування мене особисто та рейдерське захоплення Асоціації ветеранського футболу України, яку я маю за честь представляти», – зазначив голова Асоціації ветеранського футболу України Олег Собуцький.

За його словами, Павелку та компанії не сподобалося рішення Спортивного арбітражного суду Лозанни, який публічно принизив їх в юридичній площині.

«Це сфабрикована справа проти мене. І на це є причини. УАФ вже дуже давно прагнуло замість мене поставити головою Асоціації ветеранського футболу України Анатолія Дем’яненка. Проти мене організували цілу кампанію. Вони скористалися моментом і зробили мені підставу. Після отримання документів зі CAS, де мені скоротили термін до п’яти років, в УАФ не можуть заспокоїтися», – додав він.

Олег Собуцький розуміє, чому його переслідують, адже це справа не одного дня. Він свого часу не погодився підписувати документи про переїзд заводу з виготовлення штучних полів у Краматорськ. І з цього часу розпочалася кампанія щодо усунення його від футболу. А ситуація після матчу «Агробізнеса» з «Минаєм» стала лише приводом.

«Без зайвої сором’язливості можу запевнити: якби не я, то ветеранської збірної України не існувало би ніколи. 2017-го року я заснував її. У команди лише один спонсор – Олег Собуцький. Я повністю утримую Асоціацію ветеранського футболу України. З 2017-го року ми платимо усі податки. Люди отримують заробітну платню. Усі витрати я також повністю беру на себе», – запевнив очільник ветеранського футболу України.

«Асоціація ветеранського футболу України є незалежною організацією. Ми самі можемо проводити свої конгреси та виконкоми. Зараз відбувається ніщо інше, як рейдерство. УАФ вирішило проводити виконком АВФУ без нас. Це повністю незаконне рішення», – наголосив Олег Собуцький.

Зараз він є офіцером 8-го полку спеціального призначення, перебуває на Сході України. А Андрій Павелко лише піариться на ЗСУ.

«Руки ми точно опускати не будемо. УАФ пише, що я 5 років не маю права займатись футбольною діяльністю. Вони повинні рахувати термін з 16-го липня 2020-го року, коли я пішов з УАФ. Минуло вже більше 2-ох років. Зараз збірна України серед ветеранів тренується у Києві на стадіоні імені Віктора Баннікова. За те, що команда там тренується, я заплатив немаленькі кошти», – заяважив Собуцький.

На завершення він поставив декілька риторичних запитань:

«А де зараз під час повномасштабної війни проти Росії арбітр Іванов, а де атовці, яких він ображав на стадіоні у Волочиську? Що зробив Павелко для ветеранського футболу в Україні? А де ж усі герої, які розпинали Собуцького? Де Костюченко? Де Павелко? Чому в час війни, коли я захищаю Україну на передовій, ви переслідуєте мене та викручуєте руки? Совість є?».

Нагадаємо, що в липні, 2021-го року, в ефірі проєкту «Народне Толк-шоу» на телеканалі NTA віцепрезидент Федерації футболу України 2017-2020-го років Олег Собуцький заявляв, що УАФ не керується жодними спортивними принципами, там немає чіткого регламенту – усе вирішує виконком.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі