НТА > НОВИНИ > Рейтинг інвесторів. Які країни вкладають в Україну найбільше

Рейтинг інвесторів. Які країни вкладають в Україну найбільше

812

Прямі іноземні інвестиції в економіку України станом на кінець березня 2021-го року склали 51,785 млрд доларів. З них інструменти участі в капіталі – 39,398 млрд доларів, боргові інструменти 12,387 млрд доларів.

Такі дані оприлюднив Національний банк України. Найбільшим іноземним інвестором в Україну є Кіпр. Компанії, зареєстровані в цій країні, інвестували в Україну 16,722 млрд доларів.

На другому місці – Нідерланди (10,011 млрд доларів), на третьому – Швейцарія – 3,380 млрд доларів.

Компанії з країни-агресора вклали в українську економіку 895 млн доларів: Росія перебуває на десятому місці, якраз на одну сходинку нижче від США, у яких 938 млн доларів.

На країни Євросоюзу припадає дві третини інвестицій (37,386 млрд доларів).

За даними НБУ, чистий відтік прямих іноземних інвестицій в Україну за 2020-ий рік склав 868,2 млн доларів.

Нагадаємо, що на початку червня північна екологічна фінансова корпорація NEFCO (Фінляндія) у спеціальній заяві офіційно заявила про припинення інвестицій у відновлювані джерела енергії в Україні. Причина такого кроку – систематичне порушення урядом зобов’язань і плани ввести додатковий податок на «зелену» енергію у вигляді акцизу.

Останніми тижнями на українському міжбанківському валютному ринку триває тенденція посилення гривні, хоча Національний банк України і наприкінці минулого, і на початку цього тижня виходить із викупом надлишку пропозиції долара.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі