НТА > НОВИНИ > Новини політики > Рейтинг президента Зеленського падає, – свіжі соцопитування

Рейтинг президента Зеленського падає, – свіжі соцопитування

824

Якби вибори відбулися найближчим часом, то президент Володимир Зеленський переміг би зі 24,7% голосів. Однак порівняно з попередніми опитуваннями підтримка президента впала.

Таким є дані опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 15-18-го жовтня.

«Відносно найбільшу підтримку має Володимир Зеленський: у разі участі у виборах зазначених у списку кандидатів чинний президент отримав би 24,7% серед тих, хто збирається голосувати і визначився з вибором», – йдеться в повідомленні.

На другому місці – колишній президент, голова «Європейської солідарності» Петро Порошенко (15,6%), за ним – лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко (12,2%).

9,4% готові проголосувати за керманича «Опозиційної платформи – За життя» Юрія Бойка, 7,8% – за голову партії «Сила і честь» Ігоря Смешка. Колишнього спікера парламенту Дмитра Разумкова підтримали 7,1% респондентів. Його рейтинг суттєво зріс.

«Причини такої динаміки можуть бути різними, і це потребує додаткових спеціалізованих досліджень. Утім, можна припускати про певне вичерпання потенціалу рішень РНБО (з точки зору утримання підтримки), і водночас негативний вплив окремих політичних подій («Вагнергейт», Pandora Papers, відставка Разумкова) разом з економічними питаннями (обговорення комунальних тарифів)”, – прокоментував результати дослідження соціолог Антон Грушецький.

Дослідження тривало 15-18-го жовтня. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 1 200 респондентів, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим і непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей) від 18 років і старше.

Статистична похибка не перевищує 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% – для показників, близьких до 12%, 1,4% – для показників, близьких до 5%.

Нагадаємо, у вересні в прямому ефірі проєкту «Говорить великий Львів» на телеканалі НТА політичний експерт Олексій Роговик прогнозував, що довго втримувати високі рейтинги Володимиру Зеленському буде тяжко.

За результатами соціологічного опитування наприкінці вересня, до п’ятірки лідерів рейтингу політичних сил в Україні додалися ще три партії, які можуть у перспективі потрапити до українського парламенту.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі