НТА > НОВИНИ > Спорт > Рекорд Крипака. Український спортсмен став 10-разовим чемпіоном Паралімпіади

Рекорд Крипака. Український спортсмен став 10-разовим чемпіоном Паралімпіади

429

Український плавець Макисм Крипак сьогодні виборов золото на дистанції 200 метрів комплексним плаванням на Паралімпійських іграх. Таким чином українець став найтитулованішим спортсменом у Токіо. Він очолює список із сімома нагородами.

Крім того, він побив український рекорд за кількістю титулів на Паралімпіадах і став найуспішнішим паралімпійцем в історії збірної України.

Як повідомляє Суспільне, на сьогоднішній дистанції Крипак став лідером кваліфікації з часом 2:12.78. У фіналі він підтвердив статус фаворита та показав результат 2:05.68, припливши до фінішу першим і побивши паралімпійський рекорд іншого українця Дениса Дуброва.

У Токіо це вже п’яте золото Максима. Раніше він перемагав на 100 і 400 м вільним стилем, а також на стометрівках на спині та батерфляєм. Окрім того, Крипак завоював на цих Іграх срібло на 50 метрів вільним стилем і бронзу в естафеті.

Загалом це 15-та паралімпійська медаль Крипака в його кар’єрі та 10-те золото. Ця медаль стала ювілейною 90-ою для збірної України на цій Паралімпіаді та 22-ою золотою.

Максим Крипак – 26-річний параатлет із Харкова. Він є 5-разовим переможцем Паралімпіади-2016 у Ріо-де-Жанейро, 4-разовим чемпіоном Токіо-2020. А ще – 5-разовим чемпіоном світу та 10-разовим чемпіоном Європи.

Розпочав займатися плаванням у 6-річному віці, змагався на рівних із представниками олімпійського плавання. Однак через погіршення стану здоров’я перейшов у параплавання.

У нього аномальний розвиток правої нижньої кінцівки, тому він виступає в паралімпійській категорії S10, до якої належать спортсмени з мінімальним ушкодженням тіла, що впливає на функціонування ніг, або ж з ампутованою ступнею чи кінцівкою нижче коліна.

Нагадаємо, що сьогодні раніше золото на Паралімпійських іграх у Токіо завоювала українська бігунка Людмила Даниліна на 1 500 метрів.

За підсумками вчорашнього дня змагань на рахунку збірної України було вже 84 нагороди (20 золотих медалей, 39 срібних і 25 бронзових). Наша команда йшла на 5-ій позиції в медальному заліку.