НТА > НОВИНИ > Економіка > Рекордний урожай зернових. Як позначиться на економіці

Рекордний урожай зернових. Як позначиться на економіці

114

2021-го року в Україні очікується черговий рекорд урожаю зернових і зернобобових культур – 81 мільйон тонн. Це третій рекорд за останні чотири роки.

Такі дані оприлюднили в «Інфляційному звіті» Національного банку України (станом на жовтень 2021-го року).

«Значний урожай відіграє помітну роль у відновленні економіки України після коронавірусної кризи. Також він позитивно вплине і на низку суміжних видів діяльності, а також забезпечуватиме стабільні надходження експортної виручки», – сказано у звіті.

За оцінками НБУ, збільшення врожаю зернових на 10% дає додаткове зростання та прямий вплив у реальному валовому внутрішньому продукті (ВВП) – на 0,3. Відповідно, лише рекордний урожай зернових цього року забезпечить показник у 0,8 у зростання реального ВВП 2021-го року.

«Зростання продуктивності сільського господарства закріпило за Україною роль важливого гравця на світовому ринку. За період з 2005-го року по 2020-ий рік обсяги експорту продовольчих товарів (разом продукція сільського господарства та харчової промисловості) у номінальному вимірі зросли більше, ніж у 5 разів, а їх частка в експорті товарів зросла з 13% до 49%», – зазначається у звіті.

Попри нижчий урожай сільсько-господарських культур за результатами 2020-2021-го років Україна посіла перше місце у світі за експортом насіння соняшника, 4-те – кукурудзи та ячменю, 6-те – за експортом пшениці тощо.

«2021-го погода виявилася сприятливішою для України порівняно з цілим регіоном. На тлі неврожаїв у інших країнах і, відповідно, збереження високих цін це забезпечить високі експортні надходження наприкінці цього та протягом наступного років. Саме агропромисловий комплекс в останні місяці відіграє ключову роль у формуванні сприятливих умов на валютному ринку», – Наголосили в Нацбанку.

Нагадаємо, ще на початку вересня стало відомо, що в Україні намолотили  рекордну кількість ранніх зернових та зернобобових культур – 44,8 мільйона тонн. Такий показник є рекордним за всю історію України.

Також близький до рекорду урожай соняшнику може дозволити стримати подальше зростання цін на олію.

У вересні на Херсонщині фермери знищували непродані кавуни. Причина – відсутність попиту на баштанні культури, які й так продають за копійки, а також великі урожаї.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі