НТА > НОВИНИ > Новини світу > Reuters: Німеччина й Італія таки платитимуть за російський газ в рублях

Reuters: Німеччина й Італія таки платитимуть за російський газ в рублях

341

Німеччина та Італія дозволили компаніям відкривати рахунки в рублях для закупівлі російського газу без порушення санкцій проти РФ після переговорів із Євросоюзом.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела.

Стало відомо, що Берлін дозволив німецьким імпортерам газу відкривати рахунки в рублях для оплати російського газу без порушення санкцій, якщо платежі, що вони проводять в Газпромбанку, здійснюються не в російській валюті.

Італійський уряд також  отримав роз’яснення від Євросоюзу щодо закупівлі російського газу на законних підставах. Про це Reuters повідомило високопоставлене джерело в  уряді.

За враженнями одного з дипломатів, це залишає двері відчиненими для бізнесу у звичайному режимі, додавши, що існує ризик підірвати єдність ЄС проти Росії, якщо компанії в одних країнах відкриють рахунки в рублях, а в інших — ні.

«Їм потрібно було створити рівень креативної двозначності. Її мета полягає в тому, щоб створити достатньо місця для всіх інтерпретацій», — зазначив інший дипломат, маючи на увазі пораду Єврокомісії.

Раніше представник Європейської комісії заявив, що компанії не повинні виконувати вимоги Москви про відкриття банківського рахунку в рублях для оплати газу.

Наприкінці минулого тижня з’явилося послання Брюсселя до країн-членів, яке не забороняло компаніям відкривати банківські рахунки в рублях. Завдяки цьому ціни на газ упали в понеділок.

Але у вівторок речник Європейської комісії Ерік Мамер заявив, що відкриття рахунку в рублях виходить за рамки рекомендацій і буде порушенням санкцій. Ціни на газ зросли, а потім знову знизилися.

“Все, що виходить за рамки відкриття рахунку у валюті контракту з Газпромбанком та здійснення платежу на цей рахунок, а потім видачі заяви про те, що ви вважаєте, що ви завершили платіж, суперечить санкціям”, – сказав Мамер.

Це питання поділило країни ЄС. У квітні Польща та Болгарія вирішили, що не виконуватимуть вимог Росії. В результаті постачання російського газу до цих країн зупинилося. Італійська Eni SpA, німецька Uniper SE та австрійська OMV AG заявили, що сподіваються знайти спосіб продовжувати платити.

Росія закликала компанії відкривати два рахунки – один в євро, а другий в рублях.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі