НТА > НОВИНИ > Новини політики > «Російська гостинність». На Далекому Сході закрили український центр культури

«Російська гостинність». На Далекому Сході закрили український центр культури

307

У Росії Артемівський міський суд Приморського краю ліквідував «Далекосхідний український духовний культурно-просвітницький центр «Просвіта». У Міністерстві закордонних справ України назвали це «виявом «російської гостинності».

Сайт МЗС України висловив рішучий протест у зв’язку з наступом російської влади на права української меншини в РФ.

«У рамках російської державної політики насильницької асиміляції впродовж 2011-2020-го років у РФ, зокрема, ліквідували Федеральну національно-культурну автономію українців Росії, Об’єднання українців Росії, Омський регіональний «Сибірський центр української культури «Сірий Клин», Світовий конґрес українців визнано «небажаною організацією», знищено Бібліотеку української літератури в Москві», – перераховано в повідомленні.

Ще одним виявом намагань російської влади стерти національно-етнічну ідентичність українців у Росії, зазначили у зовнішньополітичному відомстві, стало рішення Артемівського міського суду Приморського краю про ліквідацію автономної некомерційної організації «Далекосхідний український духовний культурно-просвітницький центр «Просвіта».

«Рішення про примусове припинення діяльності центру «Просвіта» й інших осередків української культури в РФ яскраво ілюструють істинну «російську гостинність» для тих громадян інших країн, спорідненість з якими російська влада продовжує так відчайдушно доводити, заохочуючи до набуття російського громадянства», – наголосили в МЗС України.

На думку українських урядовців, влада РФ не лише не демонструє наміри захищати права українців Росії, а й всіляко обмежує можливості участі у процесі ухвалення рішень із питань, що їх стосуються, перешкоджаючи будь-яким спробам їхньої самоорганізації.

У МЗС України нагадали, що Російська Федерація має виконувати свої міжнародно-правові зобов’язання, та закликали міжнародну спільноту дати належну оцінку стрімкому погіршенню ситуації з правами людини в РФ. А також пропонують засудити і посилити політико-дипломатичний тиск на російську владу, аби припинити наступ на права української національної меншини в Росії.

Нагадаємо, що, за недавніми повідомленнями The Washington Post, Росія знову сконцентровує свої війська на кордоні з Україною, при цьому жодні навчання там не проводять, що викликає занепокоєння США та ЄС.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі