НТА > НОВИНИ > Новини світу > Росія може проводити потужні кібератаки для початку вторгнення в Україну

Росія може проводити потужні кібератаки для початку вторгнення в Україну

554

Військові кіберексперти вважають, що українські військові, ймовірно, стануть об’єктом масштабних російських хакерських атак.

Про це пише американська новинна агенція Newsy.

Експерти з кібербезпеки попереджають, що Росія, якщо вона вторгнеться в Україну, застосуватиме кібервійну в такий спосіб і в таких масштабах, яких раніше не було.

Колишній чиновник з кібербезпеки в Держдепартаменті США Джим Льюїс, вважає, що росіяни вже запрограмували хакерські дії на українські мережі та ще до початку ймовірної військової атаки Росія натисне кіберспусковий гачок.

«Вони хочуть створити безлад, який відволіче український уряд від факту вторгнення і створить хаос», – сказав Льюїс, старший віце-президент і директор програми стратегічних технологій Центру стратегічних і міжнародних досліджень.

Такий тип атаки, каже Льюїс, може, наприклад, вимкнути електроенергію.

«Перевага росіян тут полягає в тому, що вони створили українську критичну інфраструктуру і вони знають її і зсередини, і ззовні, а це дає їм величезну перевагу. Тож якщо вони вступлять у боротьбу з Україною, вони використовуватимуть кібератаки проти української інфраструктури та уряду», – вважає Льюїс.

Україна звинувачує Росію в попередній масовій кібератаці: 14 січня масштабна хакерська атака зламала веб-сайти семи українських міністерств. Однак жодна критична інфраструктура не постраждала, а витоку персональних даних не сталося, хоч Москва заперечує причетність до кібератак в Україні.

Колишній чиновник з питань внутрішньої безпеки Френк Сіллуффо, каже, що Росія продемонструвала світу деякі свої кібер-здатності кілька років тому в Криму.

«Я думаю, що ви побачите кібервійну вже скоро. Рубікон кіберзасобами перетнули ще у 2014 році, до початку окупації Криму. Вони тоді вимкнули мобільний зв’язок та заглушили мобільні телефони. Також змогли відключити інтернет та порушити інтернет-комунікації», – пригадує Сіллуффо.

Усі кібервійськові експерти, з якими спілкувалось видання, заявили, що самі українські військові, ймовірно, будуть об’єктом хакерських атак.

«Якщо станеться вторгнення, можна очікувати, що це буде використано для спроби повного контролю. Російські хакери є одними з найвигадливіших у світі. Росія має дійсно повний спектр можливостей у кіберпросторі», – сказав президент Глобального форуму з кібер-експертизи Кріс Пейнтер.

Пейнтер раніше був координатором США з питань кіберпростору під час президентства Обами. За його словами, адміністрацію Байдена турбує не лише кіберуразливість України.

«Лише за останні кілька днів вони оприлюднили важливе попередження, що таке російське кубервторгнення можливе і в США, щоб спробувати тримати нас поза грою. Щоб бути для нас попередженням – не втручайтеся, не накладайте на нас санкцій», – сказав Пейнтер.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"