НТА > НОВИНИ > Суспільство > Російська музика – бетонна стіна, яку вимурували представленням української як «вторинної», – журналіст

Російська музика – бетонна стіна, яку вимурували представленням української як «вторинної», – журналіст

Українці підсвідомо обирали російськомовну музику, бо українську мову в російській імперії роками толерували як «вторинну, сільську, хуторянську»

109

Українська музика і досі часто програє конкуренцію російській через бетонну стіну, що сформувала російська імперія шляхом агресії щодо української мови – представлення її як «вторинної, хуторянської» та знищення талановитих композиторів.

Таку думку висловив шеф-редактор журналу «Артефакт» Роман Коржик у прямому етері «Народного Толк-Шоу» на каналі NTA.

На думку Коржика, причина того, що українські школярі та студенти фанатіють від російського репу, в тім, що московські репери транслюють цінності, які подобаються молоді, – легка слава, легкі гроші, гарне життя.

«Батьки цих школярів слухають Лєпса, Круга та інший московський «блатняк», – каже шеф-редактор журналу «Артефакт». – Дорослі мають такі смаки, бо в дев’яностих  і двотисячних роках, коли українська музика продовжувала розвиватися і вже виходила на центральні телеканали, російські продюсери відреагували і «завалили» Україну московським музичним продуктом. Він був на телеканалах, в ротаціях відомих радіостанцій, полицях музичних магазинів».

Зважаючи на це, українці підсвідомо обирали російськомовну музику, бо українську мову в російській імперії роками толерували як «вторинну, сільську, хуторянську».

На думку Коржика, «код вторинності» української мови міцно закріпився завдяки прямим політичним заборонам і різним маніпуляціям, які здійснювали російський, радянський режими.

«Проте, незважаючи на бетонну стіну заборони української мови, все ж таки почали проростати квіти української культури. Наших культових композиторів – Івасюка, Білозіра – знищили московські шовіністи. Щоб наша рідна пісня розвивалася і була популярною, потрібно і державі, й бізнесменам дотувати українську музику», – підсумував Роман Коржик.

Нагадаємо, у Львові спалахнув скандал, коли відвідувача нічного клубу «Спліт» вигнали із закладу через зауваження до туристів, які в караоке співали російські пісні.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі