НТА > НОВИНИ > Суспільство > Російські агітки, зброя і підозрілі молодики. СБУ показала, що знайшла на об’єктах УПЦ МП

Російські агітки, зброя і підозрілі молодики. СБУ показала, що знайшла на об’єктах УПЦ МП

273

На об’єктах УПЦ МП у Київській та Херсонській областях Служба безпеки України виявила підозрілих осіб, незареєстровану зброю і російські агітки.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Так, СБУ завершила контррозвідувальні (безпекові) заходи на обʼєктах УПЦ МП у Київській та Херсонській областях. У результаті обшуків на території Пустинно-Миколаївського скита, який розташований у “забороненій” Чорнобильській зоні, виявили 16 підозрілих осіб. Серед них – чоловіки спортивної статури.

Спецслужба зазначає, що вони перебували на обʼєкті незаконно, оскільки цивільні особи не мають права перебувати у зоні відчуження, через яку російські війська намагалися прорватися у Київ у лютому-березні цього року.

Наразі стосовно виявлених осіб складено протоколи про адміністративні правопорушення за ст.46-1 КУпАП “Порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення”. Перевіряється їхня причетність до злочинів проти державної безпеки. На горищі цього ж обʼєкта співробітники СБУ виявили маскувальну сітку, яка зазвичай використовується у військових цілях: для маскування озброєння, техніки та інженерних споруд.

У приміщеннях Херсонської єпархії було знайдено рушницю без відповідних дозвільних документів, прапор і золотий герб Росії. Спецслужба також взяла на опрацювання інформацію щодо декількох священнослужителів, які ймовірно, контактують з громадянами Росії та Білорусі. Крім того, правоохоронці виявили пропагандистські матеріали, де прославляється Росія.

Безпекові заходи СБУ проводилися спільно з Нацполіцією та добровольчими формуваннями територіальних громад за безпосередньої участі представників УПЦ МП.

Обшуки в УПЦ МП 

Служба безпеки України проводила обшуки у низці храмів та монастирів УПЦ МП у трьох областях. Перевірка проводиться для унеможливлення використання релігійних громад в якості осередку “русского міра”.

Під час обшуків на об’єктах Української православної церкви московського патріархату в Закарпатській, Рівненській та Житомирській областях СБУ виявила пропагандистські методички кремля, вчення про сатанізм і нацистську символіку.

Як відомо, 2 грудня президент України Володимир Зеленський запровадив санкції проти намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя), екснардепа Вадима Новинського та інших церковників. Сьогодні Служба безпеки оголосила про підозру ректору Почаївської духовної семінарії УПЦ МП, який займався антиукраїнською діяльністю.

Нагадаємо, що Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує ухвалити парламенту в першому читанні законопроєкт про заборону діяльності в Україні російської православної церкви та пов’язаних із нею релігійних організацій.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі