НТА > НОВИНИ > Суспільство > Російські бойовики розстріляли колону волонтерів під Черніговом, – Денісова

Російські бойовики розстріляли колону волонтерів під Черніговом, – Денісова

Загарбники не дають щонайменшої можливості вивезти мирне населення із заблокованого Чернігова

264

П’ять автобусів потрапили під прицільний вогонь ворога, коли намагалися проїхати в оточене місто Чернігів, щоб евакуювати людей.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у фейсбуці.

«У автобусі перебували лише цивільні волонтери. Унаслідок обстрілу одна людина загинула, чотирьох важко поранено», – повідомила вона.

За інформацією Денісової, одному з бусів вдалося вирватись на пробитих шинах. Водія було поранено, його доправили до лікарні.

Уповноважена ВР з прав людини зазначила, що загарбники не дають щонайменшої можливості вивезти мирне населення із заблокованого Чернігова, фактично тримаючи десятки тисяч людей як заручників без їжі, води, тепла і водночас щодня прицільно піддаючи обстрілам житлові квартали з важкої артилерії.

«Такі дії є черговим військовим злочином та злочином проти людяності рашистських військ, згідно зі статтями 7 та 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду», – наголосила Денісова.

Вона закликала Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до московського механізму, врахувати ці факти вчинення РФ військових злочинів і злочинів проти людяності та порушень прав людини в Україні.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі