НТА > НОВИНИ > Війна > Російські літаки з ядерною зброєю порушили повітряний простір Швеції

Російські літаки з ядерною зброєю порушили повітряний простір Швеції

Інцидент над шведським островом у Балтійському морі стався ще 2-го березня

629

У повітряний простір Швеції 2-го березня увійшли чотири російські літаки – два штурмовики Су-24 у супроводі двох винищувачів Су-27, які вилетіли з Калінінградської авіабази. Штурмовики мали ядерну зброю, «про що свідчать покази російських пілотів».

Про це повідомив Sky News. Через конфлікт в Україні шведські військово-повітряні сили привели в підвищену готовність.

Вони завчасно побачили, що пілоти прямують у небо над Готландом, шведським островом в Балтійському морі.

Збройні сили країни відмовилися від офіційних коментарів з приводу того, чи були ці два штурмовики оснащені ядерною зброєю, проте заявили, що порушення повітряного простору виглядало навмисним.

«Ми оцінюємо це як свідому дію. Це дуже серйозно, особливо для країни, що перебуває в стані війни. Ми проаналізували інцидент. Зрозуміло, що не можна виключати неправильну навігацію, але все вказує на те, що вони навмисно порушили кордони Швеції», – сказав начальник військово-повітряних сил Швеції Карл-Йохан Едстрьом.

Порушення шведської території тривало близько хвилини.

Швеція, яка є нейтральною країною і не входить до НАТО, розгорнула два винищувачі JAS 39 Gripen, які зробили знімки російських літаків. Це підтвердило, що вони оснащені ядерною зброєю.

Нагадаємо, що, виступаючи перед австралійським парламентом, президент України Володимир Зеленський заявив, що якби світ покарав Росію за катастрофу MH17, яка сталася 2014-го року, то вторгнення в Україну можна було би запобігти.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"