НТА > НОВИНИ > Російські окупанти перешкоджають польотам дронів ОБСЄ на Донбасі

Російські окупанти перешкоджають польотам дронів ОБСЄ на Донбасі

119

Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування повідомила про чергові порушення з боку збройних формувань Росії та її найманців – зафіксовано факти перешкоджання роботі патрулів і дронів під час їх планових польотів на тимчасово окупованих територіях.

Таку інформацію оприлюднив штаб ООС. За минулий тиждень із 54-ох польотів дронів місії 27 зазнали перешкод.

«30 травня о 13:11 в населеному пункті Веселогорівка Луганської області в результаті перешкод, спричинених застосуванням окупантами станцій радіоелектронної боротьби російського виробництва, втратили БПЛА СММ ОБСЄ малого радіусу дії», – йдеться в повідомленні.

Розслідування інцидентів виявило, що тільки за декілька днів наприкінці травня було 14 фактів створення загороджувальних перешкод (глушіння сигналу управління і телеметрії) за допомогою засобів радіоелектронного придушення з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування також наголосила, що із середини березня цього року окупанти активно здійснюють глушіння польотів дронів над підконтрольною Україні територією. Зафіксовано понад 100 таких випадків.

«Саме БПЛА S-100 є чи не єдиним засобом спостереження за неконтрольованою ділянкою кордону України з РФ, у зв’язку з чим українська сторона вкрай зацікавлена в безперешкодному здійсненні польотів БПЛА цього типу», – зазначили українські спостерігачі.

Нагадаємо, що раніше спеціальна моніторингова місія ОБСЄ на Донбасі призупинила польоти дронів дальнього радіусу. Це сталося після того, як один із безпілотників заглушили в тилу підконтрольної Україні території.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі