НТА > НОВИНИ > Війна > Російські окупанти знищують зерносховища та продовольчі склади в Україні, – Reuters

Російські окупанти знищують зерносховища та продовольчі склади в Україні, – Reuters

942

Російські окупанти в Україні знищили щонайменше 6 зерносховищ, продовольчі склади та судна з продовольством.

Про це повідомляє Reuters.

За словами американського чиновника, пошкодження зерносховищ на сході України вказує на те, що російські атаки впливають на глобальне постачання продовольства в світі.

На початку січня на супутникових знімках видно довгі прямокутні будівлі зерносховищ на сході України, які згодом перетворились на «ударні кратери» у березні.

Американський чиновник, коментуючи світлини, сказав, що Сполучені Штати мають інформацію про те, що російські війська неодноразово пошкоджують зерносховища на сході України.

“Станом на кінець березня внаслідок цих нападів було пошкоджено щонайменше шість зерносховищ”, – сказав чиновник.

Подібний розвиток подій відбувається через те, що чиновники в усьому світі хвилюються через кризу глобального постачання продовольства внаслідок вторгнення в Україну, яка є четвертим за об’ємами експортером зерна у світі.

Також, заступник держсекретаря Венді Шерман на засіданні Ради Безпеки ООН щодо України заявила, що Росія розбомбила щонайменше три цивільні судна, які перевозили товари з чорноморських портів, в тому числі один, зафрахтований агробізнес-компанією.

Шерман сказала, що Україна повідомила своїм колегам, що «Росія активно цілить на зернові та продовольчі склади».

Як відомо, Чорне море є основним транспортним шляхом для зерна, нафти та нафтопродуктів. Його води поділяють Болгарія, Румунія, Грузія та Туреччина, а також Україна та Росія.

Шерман розповіла, що російський флот блокує доступ до українських портів, фактично припиняючи експорт зерна і не даючи приблизно 94-м кораблям, які перевозять продовольство для світового ринку, досягти Середземного моря.

«Не дивно, що зараз багато вантажовідправників не відправляють судна в Чорне море, навіть у російські порти, враховуючи небезпеку, яку представляють російські війська», – сказала вона.

Водночас, посол Росії в ООН Василь Небензя звинуватив українських військових і «націоналістів» у стрілянині по цивільних, які втікають, проте потім додав: «І все-таки сьогодні нам кажуть, що ми нібито бомбардуємо кораблі з зерном, а також склади для зберігання зерна».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"