НТА > НОВИНИ > Війна > Російські спецслужби готують провокації на білоруській АЕС

Російські спецслужби готують провокації на білоруській АЕС

Відповідальними за теракти хочуть призначити громадян країн НАТО й України, які начебто перевдягнуться в білоруську військову форму

277

Російські спецслужби планують провокації на білоруських об’єктах критичної інфраструктури, зокрема, на АЕС «Островець». Звинуватити у терактах планують громадян України та країн НАТО.

Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

«Відомо, що найближчим часом на території Білорусі запланували проведення низки терактів – штучно спровокованих техногенних катастроф на об’єктах критичної інфраструктури. Місця проведення ймовірних «інцидентів» – території, що межують з кордонами країн ЄС і України, зокрема, Гродненської та Брестської областей. Одна з головних цілей – білоруська атомна електростанція «Островець», – сказано в повідомленні.

Українська розвідка визначила, що розробкою та реалізацією «проєкту» займаються спецслужби Російської Федерації. При цьому білоруський КДБ просто поставлений до відома.

Зазначається, що відповідальними за теракти хочуть призначити громадян країн НАТО й України, які начебто перевдягнуться в білоруську військову форму.

За даними Головного управління розвідки, підрозділи білоруських КДБ, МВС і прикордонників уже привели в стан підвищеної бойової готовності.

Розробники «проєкту» вважають, що все це має прискорити втягування білоруської армії у війну проти України та створити необхідну для Кремля суспільну думку серед білорусів.

АЕС «Островець» побудував режим Олександра Лукашенка 2020-го року за російським проєктом і за російські гроші. Міжнародні експерти зазначили, що будівництво відбулося з грубими порушеннями технологічних і екологічних норм.

Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо безпеки на білоруській атомній електростанції «Островець» та висловив глибоке занепокоєння у зв’язку початком її комерційної експлуатації. Відразу після запуску в роботу на станції відбулося декілька серйозних аварій, які супроводжували вибухи обладнання.

Нагадаємо, що на території Запорізької АЕС минулої ночі та в неділю, 20-го листопада, пролунало більше десятка потужних вибухів. Внаслідок цього пошкоджень зазнали деякі будівлі й обладнання, але ці пошкодження не є критичними для ядерної безпеки. Заяву про це зробив МАГАТЕ у спеціальному звіті.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі